Новини

Проєкт моніторингу дослідницьких ініціатив “365 днів усної історії війни”

Запрошуємо ознайомитися з матеріалами проєкту “365 днів усної історії війни”, започаткованого та реалізованого у 2022-2023 роках Наталією Ханенко-Фрізен в Альбертському університеті

Онлайн-семінар з Юлією Буйських «Палімпсест польсько-українського пограниччя у дзеркалі антропології»

Запрошуємо на наступний семінар УАУІ серії «Поле. Ризики. Війна»! У квітні до нас приєднається Юлія Буйських з презентацією нещодавно опублікованої книги «На Захід від Бугу»: Щоденники з Пограниччя».

Воркшоп для молодих дослідників Українсько-німецької історичної комісії

Українсько-німецька історична комісія запрошує зголошуватись на воркшоп «(Not) Far from the War: The Russo-Ukrainian War in Refugees’ Testimonies, Oral Histories, and Diaries». Основний фокус заходу — документування історій українців, які через війну були вимушені поїхати з України.

Міжнародний Літній інститут WWSI 2024 «Свідчення в пошуку справедливості»

Організатори запрошують подавати заявки на Літній інститут, який відбудеться 27-30 серпня 2024 року в м.Вроцлав, Польща. Протягом чотирьох днів запрошені спікери проведуть серію презентацій, майстер-класів і менторських зустрічей щодо сучасних тенденцій наукових і творчих рефлексій на тему війни в Україні

Онлайн-семінар з Євгенією Подобною “Репрезентація свідчень про російсько-українську війну в публічній історії”

28 березня 2024 року о 19-00 Євгенія Подобна під час семінару поділиться думками щодо використання свідчень російсько-української війни в публічній історії.

Асоціація підписала Меморандум про співробітництво з Укрдержархівом

Під час круглого столу “Свідчення війни: від усної історії до національної документальної спадщини” голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та співголова Української асоціації усної історії Наталія Ханенко-Фрізен підписали Меморандум про співробітництво.

Запрошуємо на круглий стіл «Свідчення війни: від усної історії до національної документальної спадщини»

21 лютого 2024 року відбудеться круглий стіл, під час якого провідні фахівці в галузі усної історії та архівної справи обговорять питання архівного зберігання усноісторичних свідчень російської війни в Україні.

Онлайн-семінар «Невимовне: історії українок про російське вторгнення та евакуацію до Німеччини»: рефлексії авторок

29 лютого 2024 року о 19-00 авторки книги “Невимовне: історії українок про російське вторгнення та евакуацію до Німеччини” Світлана Нижнікова, Аліна Понипаляк, Світлана Телуха та Євгенія Шишкіна будуть говорити про досвіди проживання та проговорювання війни в історіях жінок та про жінок.

Онлайн-семінар «Це не передати словами»: пошук мови в оповідях про особистий досвід війни Росії проти України

25 січня 2024 року Надія Пастух представила результати свого дослідження «Це не передати словами»: пошук мови в оповідях про особистий досвід війни Росії проти України» на черговому онлайн-семінарі серії Української асоціації усної історії «Поле. Ризики. Війна».

Запрошуємо приєднуватися до Асоціації!

Українська асоціація усної історії запрошує представників наукового усноісторичного поля долучитись до її діяльності та стати членом Асоціації. Чекаємо на Ваші заявки!

 

Міжнародна наукова конференція УАУІ-2024

Українська асоціація усної історії скликає першу за час повномасштабної російської війни в Україні Міжнародну наукову конференцію УАУІ-2024 “Усна історія у воєнний час: наукове знання і відповідальність дослідника”, яка відбудеться 13-15 червня 2024 року в м. Ужгород, Україна. Запрошуємо подавати заявки!

Наталія Ханенко-Фрізен в Університеті Регенсбургу: документування свідчень війни та виклики для усної історії

Співголова Української асоціації усної історії Наталія Ханенко-Фрізен, яка була запрошеним науковцем в Університеті Регенсбургу, поділилася роздумами щодо документування свідчень російсько-української війни та стану усної історії загалом.

Делегація Української асоціації усної історії на конференції ASEEES 2023

У листопаді 2023 року відбулась чергова щорічна конференція Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євразійських студій (ASEEES), в якій взяли участь члени Української асоціації усної історії.

Онлайн-семінар «Досвіди людей з інтелектуальною інвалідністю під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну»

Українська асоціація усної історії продовжує серію онлайн-семінарів «Поле, ризики, війна». Запрошуємо долучитися до розмови з Ганною Зарембою-Косович про особливості дослідження досвідів людей з інтелектуальною інвалідністю

13 грудня о 19-00

Документальний усноісторичний серіал Гелінади Грінченко

29 листопада 2023 року о 18-00 в кінотеатрі міста Мюнстер, Німеччина, пройде показ документального усноісторичного серіалу «Про Харків і про себе: досвіди і долі великого міста в усних історіях його мешканців», підготовленого Гелінадою Грінченко. Цей фільм висвітлює повсякденне життя мешканців Харкова під час нацистської окупації в 1941-1943 роках. Вхід вільний, запрошуємо до перегляду!

 

Усна історія: наукове дослідження чи громадські ініціативи? – інтерв’ю Гелінади Грінченко

Співголова Української асоціації усної історії д-р Гелінада Грінченко в інтерв’ю Інформаційному агентству АрміяInform розповіла про те, що таке усна історія як науковий напрямок і чим він відрізняється від збору свідчень російсько-української війни у вигляді інтерв’ю.

Онлайн-семінар «Професійна етика дослідників усної історії російсько-української війни: від фіксації до оприлюднення»

Українська асоціація усної історії започатковує серію онлайн-семінарів “Поле. Ризики. Війна”. Запрошуємо відвідати перший семінар, присвячений особливостям професійної етики дослідників усної історії війни. Приєднуйтесь до складної, але необхідної розмови зі Світланою Маховською 25 жовтня о 19-00.

Звернення Української асоціації усної історії

Перед академічною спільнотою України і світу у зв’язку з війною Росії проти України постали нові виклики, які вимагають від фахівців суспільствознавчих наук постійного заангажування та активної мобілізації всіх ресурсів. У відповідь на зростаючі потреби професійного запису, активне розширення поля досліджень та необхідність швидкої обробки та збереження свідчень про війну Українська асоціація усної історії повідомляє про перезавантаження своєї діяльності та переформатування своєї структури.

Громадська архівістика в Україні

Важливість і потреба в розвитку громадської архівістики пояснюється її широкими перспективами, що лежать в руслі сучасних соціогуманітарних студій – виходом за межі історії «подій і фактів» та зосередженні на людині з її цінностями, світоглядом, досвідом і емоціями, багатоманіттям життєвих рішень, а також житті локальних спільнот, історії ініціатив знизу, повсякденному та приватному.

Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ–ХХІ століть : зб. наук. праць / за наук. ред. докторки істор. наук Г. Грінченко. – Київ : ТОВ «АРТ КНИГА», 2021. – 352 с.

Побачив світ збірник наукових статей членів Української Асоціації Усної Історії «Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть» (Київ, 2021)…

Громадська архівістика в Україні — Запрошення до співпраці

Що таке громадська архівістика – це результат діяльності громадських організацій, локальних спільнот, музеїв, бібліотек, які засновують власні архіви для збереження та поширення свідчень та інших матеріалів про важливі події та етапи їхньої історії.

Літній інститут з досліджень на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні»

Краків, Польща, 16–19 липня 2022 року

Як потрібно проводити польові дослідження під час неперервно зростаючої травми? Як проводити інтерв’ю-дослідження під час війни, не завдаючи шкоди тому, з ким ми працюємо? …

Розмова-презентація збірника статей “Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть”

15 грудня 2021 року відбулася друга розмова-презентація збірника статей “Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть”, виданого за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine. Зустріч відбулася в медіа-студії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна….

Презентація книги «Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть»

10 листопада 2021 року відбулася перша онлайн-презентація збірника статей «Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть», виданого за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine…

Свідчення війни в Україні: вектори рефлексії, практики документування

Краків, Польща, 12-16 червня 2023 року

Які етичні наслідки цього «швидкого реагування» на війну? Як дослідники переглядають польову роботу в наш час? Що насправді означає свідчення за нинішніх обставин? Як це було започатковано, оформлено, інструменталізовано та відображено в різних масштабах і в різних контекстах? …

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history

18-20 жовтня у Мінську вперше відбудеться міжнародний історичний хакатон #Hack4history. Взяти участь у Хакатоні >>>

Нотатки до підсумків Другого міжнародного освітнього проекту в Берліні «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»

1-6 вересня в м. Берлін (Німеччина) відбувся Другий міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»…

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history

18-20 жовтня у Мінську вперше відбудеться міжнародний історичний хакатон #Hack4history. Взяти участь у Хакатоні запрошуються команди істориків, викладачів, співробітників музеїв, представників профільних НГО та IT-сектору з Білорусі, України, Німеччини та Росії…

Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»

Екзаменаційна робота. «Наративне інтерв’ю. Тема: історія мого життя». Дата проведення: 21.11.2009. Тривалість: 2:05:11…

Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини

Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини…