Громадська архівістика в Україні — Запрошення до співпраці

30.03.2023

Хто ми – Фундація «Добра воля» (Краків, Польща) та Українська асоціація усної історії стали ініціатори проєкту створення Українського громадського архіву усної історії. Перший етап цього проєкту був розпочатий ще у 2017 році.

Що таке громадська архівістика – це результат діяльності громадських організацій, локальних спільнот, музеїв, бібліотек, які засновують власні архіви для збереження та поширення свідчень та інших матеріалів про важливі події та етапи їхньої історії.

Що збирає громадський архів: усноісторичні записи, фото, щоденники, листівки, листи, різного плану документи та матеріали тощо.

Плани – Триває робота над створенням сайту Українського громадського архіву усної історії, який після свого запуску буде доступний на сайті Української асоціації усної історії (УАУІ) (https://oralhistory.com.ua/). На сайті планується розмістити інформацію про зібрані записи усноісторичних свідчень, колекції фото та документів, що будуть доступні для широкої громадськості.

Місія – Прагнемо, щоб Український громадський архів усної історії став не лише потужною базою зібраних усноісторичних свідчень та матеріалів, а також платформою, де б змогли об’єднатися всі ті, хто займається громадською діяльністю і хоче ділитися своїми знаннями і надбаннями з іншими. Прагнемо популяризувати рух громадської архівістики в українському суспільстві.

На цьому етапі ми шукаємо громадські організації та ініціативи, які займаються архівістикою, для пропозиції партнерства та співпраці. Тому будемо безмежно раді, якщо Ви погодитеся розмістити інформацію про архів вашої організації на нашому сайті. З свого боку, пропонуємо можливість обміну досвідом, участі у тренінгах та майстер-класах, навчальних візитах до Польщі.

Просимо подати наступну інформацію про свою організацію: назва організації, коли і ким заснована, основна сфера діяльності (коротко), вказати яким архівом володіє (фото, відео-аудіо записи, документи, листівки тощо), адреса і контакти організації (телефон, мейл, сторінки в соцмережах(якщо є)), контактну особу (ім’я, прізвище та посада).

Для подальшої комунікації та додаткової інформації просимо зголошуватися на електронну адресу: community.archives.Ukraine@gmail.com

Від імені організаторів

Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».