Асоціація підписала Меморандум про співробітництво з Укрдержархівом

26.02.2024

Під час круглого столу «Свідчення війни: від усної історії до національної документальної спадщини» 21 лютого 2024 року голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та співголова Української асоціації усної історії Наталія Ханенко-Фрізен підписали Меморандум про співробітництво.

Метою співпраці є об’єднання зусиль архівістів, усних істориків, представників медіа та громадськості для забезпечення професійного збереження зібраних усноісторичних свідчень війни в Україні. Така необхідність виникла у зв’язку з активізацією та збільшенням кількості усноісторичних проєктів, направлених на збір свідчень про російсько-українську війну. В подальшому, ці свідчення претендують стати унікальною джерельною базою для майбутніх дослідників. Саме тому співпраця між Асоціацією та Укрдержархівом є важливим кроком на шляху до формування та збереження національної архівної спадщини.

Подальшими кроками стануть розробка всеукраїнської стратегії, методологічних засад архівування усноісторичних джерел з подальшим включенням до Національного архівного фонду України, проведення методичних семінарів та інших заходів.

Дякуємо Державній архівній службі України та пану Анатолію Хромову за чітку позицію щодо необхідності вироблення спільної стратегії та спільну роботу в цій царині.