Онлайн-семінар «Досвіди людей з інтелектуальною інвалідністю під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну»

27.11.2023

Українська асоціація усної історії запрошує на другий онлайн-семінар «Поле, ризики, війна», на якому Ганна Заремба-Косович представить результати свого дослідження «Досвіди людей з інтелектуальною інвалідністю під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну: методи дослідження, основні знахідки та подальші перспективи».

Що відомо про повсякдення людей з інтелектуальною інвалідністю в Україні? Чи проводились такі дослідження до цього? Як почати вивчення маргіналізованої та стигматизованої соціальної групи?

У першій частині семінару буде обговорено те, які методи варто використовувати при дослідженні досвідів людей з інтелектуальною інвалідністю, як підготуватися до польового етапу, які виклики у дослідження принесла російсько-українська війна. Друга частина буде зосереджена на перших результатах дослідження досвідів людей з інтелектуальною інвалідністю в Україні після вторгнення росії в Україну, як ці дані можуть використовуватися в наукових цілях та у формуванні нової політики інвалідності в Україні. Окремо зупинимося на щойно опублікованій книзі «Історія не без нас: становлення руху за права людей з інвалідністю в Україні», підготованої громадською організацією «Fight For Right / Боротьба за права».

Ганна ЗАРЕМБА-КОСОВИЧ – кандидатка соціологічних наук, наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють студії з інвалідності, студії з інтелектуальної інвалідності, якісні методи дослідження. Після повномасштабного вторгнення залучена у документування досвідів людей з інвалідністю за ініціативи ГО «Fight For Right / Боротьба за права». Спіаавторка проєкту WARPATH (2023). Спіавторка книги «Історія не без нас: становлення руху за права людей з інвалідністю в Україні» (2023).

Деталі заходу

Дата: 13 гдудня 2023 року

Час: 19-00 (за київським часом)

Мова: українська

Деталі тут

Запис семінару можна переглянути тут