Звернення Української асоціації усної історії

25.09.2023

Перед академічною спільнотою України і світу у зв’язку з війною Росії проти України постали нові виклики, які вимагають від фахівців суспільствознавчих наук постійного заангажування та активної мобілізації всіх ресурсів. У відповідь на зростаючі потреби професійного запису,  активне розширення поля досліджень та необхідність швидкої обробки та збереження свідчень про війну Українська асоціація усної історії повідомляє  про перезавантаження своєї діяльності та переформатування своєї структури.

Ми вдячні всім колегам та колежанкам за активізацію своєї діяльності у воєнний час та запровадження багатьох науково виважених проєктів з усної історії російської війни в Україні. Ці проєкти відбуваються і на  території України, і за її межами  — серед українських громадян за кордоном, які вимушено стали переміщеними особами.

За майже 20 років існування Асоціація стала відомою інформаційно-консультативною та координуючою науковою платформою, що об’єднала українських та зарубіжних фахівців, які у роботі використовують метод усної історії. Ми щиро вдячні усім, хто в ці роки долучився до створення професійного майданчика та брав активну участь у поширенні фахової усноісторичної інформації. Поле таких взаємодій було і залишиться широким — це наші конференції, круглі столи, збірники наукових статей, лекції та публічні презентації.

Українська асоціація усної історії повертається в оновленому форматі та з новим мандатом.

Сьогодні основними завданнями УАУІ є:

Наша мета — сприяти розвитку усної історії в Україні та українознавчих студій у світі. Ми запрошуємо представників наукового усноісторичного поля залишити свою заявку на вступ (або поновити своє членство) за цим посиланням.

Ми раді повідомити, що 7 вересня 2023 року  на засіданні робочої групи Асоціації було прийнято рішення про активізацію діяльності Асоціації у воєнний час.

У складі робочої групи працювали:

За результатами обговорень під час першого засідання робочої групи, було прийнято рішення обрати д-ку Гелінаду Грінченко та д-ку Наталію Ханенко-Фрізен співголовами Асоціації, а д-ку Анну Олененкосекретарем Асоціації (строком до трьох років).

Робоча група продовжує свою роботу над розбудовою Асоціації. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці асоціації у facebook.

Запрошуємо усних істориків, а також тих,  хто досліджує українську історію, суспільство та культуру , долучитися до нашої  спільноти.

25 вересня 2023 року