Проєкт моніторингу дослідницьких ініціатив “365 днів усної історії війни”

09.04.2024

У 2022 році Наталією Ханенко-Фрізен було започатковано проєкт “365 днів усної історії війни”, метою якого став моніторинг досліджень війни на основі інтерв’ю.

Моніторинг дослідницьких ініціатив охопив період від 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року. За результатами було створено базу даних усноісторичних проєктів, заснованих на інтерв’ю.

Для проведення попереднього аналізу досліджень свідчень війни, які були започатковані протягом першого року повномасштабної війни, і оцінити масштаби, напрями та розміри цієї зростаючої галузі досліджень, були встановлені деякі критерії, які дозволили методологічно виважено працювати із зібраною інформацією. Проєкти мали базуватися на опитуванні свідків війни як ключовому методі збору даних; демонструвати цілеспрямованість і методологічну цілісність, а також бути публічно оголошеними або в соціальних мережах, або на веб-сторінках інституцій. Таким чином, багато проєктів, які могли бути започатковані та проведені без публічного просування, не обов’язково відображаються в цій базі даних.

Із результатами аналізу можна ознайомитися на сайті Альбертського університету, а також у запропонованих слайдах. Також до Вашої уваги пропонується доступ до бази даних проєкту “365 днів усної історії війни”.