Видання

Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ–ХХІ століть : зб. наук. праць / за наук. ред. докторки істор. наук Г. Грінченко. – Київ : ТОВ «АРТ КНИГА», 2021. – 352 с.

Побачив світ збірник наукових статей членів Української Асоціації Усної Історії «Слухати, чути, розуміти: усна історія України ХХ-ХХІ століть» (Київ, 2021)…

Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка / ed. M. Jakimowicz, P. Zubowski, Wrocław 2018, ss. 512

Книга «Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка» є двомовною польсько-українською публікацією, що є результатом міжнародного наукового проекту…

Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні : Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства : Зб. наук. статей / за наук. ред. Гелінади Грінченко, Катерини Кобченко, Оксани Кісь. – Київ: ТОВ «Арт-книга», 2015. — 336 с.

У збірнику наукових праць представлено розвідки українських та зарубіжних дослідниць і дослідників, в яких проаналізовано найрізноманітніші аспекти спе цифічно жіночого досвіду Другої світової війни на теренах Центрально-Східної Європи

Вільча – переселене село / під редакцією Г. Грінченко, В. Науменко, С. Телухи. – Харків : «Друкарня Мадрид», 2018. – 188 с.

Збірка містить історії вимушених переселенців, написані на основі інтерв’ю з мешканцями селища Вільча Вовчанського району Харківської області в рамках українсько-німецького проекту «Вільча – переселене село»..

Усна історія (не)подоланого минулого: подія — наратив — інтерпретація: Матеріали міжнар. наук. конф., [м. Одеса] 8–11 жовтня 2015 р. / [Упоряд. Г. Грінченко]. — Харків, 2016. — 216 с.

У збірнику представлені тексти доповідей учасників та учасниць міжнародної конференції з усної історії «Усна історія (не)подоланого минулого: подія — наратив — інтерпретація»…

Роботи переможців молодіжного конкурсу дослідницьких есеїв «Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986–2015»

Чорнобильська історична майстерня (Харків) та Українська асоціація усної історії за підтримки Міжнародного освітнього центру, Дортмунд та МЗС Німеччини провели конкурс дослідницьких есеїв «Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986–2015». До участі в конкурсі були запрошені старшокласники, студенти та аспіранти, які у своїх дослідницьких есеях (конкурсних роботах) на основі записаних інтерв’ю та зібраних документальних матеріалів описали долі та життєвий шлях ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також осіб, яких було переселено із зони аварії у другій половині 1980-х рр. та із зони АТО впродовж 2014–2015 рр…

Суспільні злами і поворотні моменти: макроподії крізь призму автобіографічної розповіді

«Суспільні злами і поворотні моменти: макроподії крізь призму автобіографічної розповіді»: Матеріали Міжнар. наук. конф., [м.Львів] 25-26 вересня 2014 р. / [Упорядники: О. Р. Кісь, Г. Г. Грінченко, Т. В. Пастушенко]. – Львів : Інститут народознавства НАН України, 2014. – 284 с. У збірнику представлені доповіді учасників та учасниць конференції з усної історії
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів історичних дисциплін, архівних та музейних працівників, аспірантів та студентів гуманітарних спеціальностей…

Комунікативні горизонти усної історії

У дослідницький практиці вчених-гуманітаріїв усна історія вже давно проявила себе якісною методикою, що дозволяє вивчати різноманітні аспекти соціального буття людини та суспільства. Важливим контекстом цієї роботи, поряд із її науковою організацією, постають різнорівневі комунікативні практики, що виникають на тлі взаємодії окремих суспільних сегментів. На наш погляд, і в забезпеченні комунікації суспільних сегментів, і в міждисциплінарній взаємодії різних галузей гуманітарного профілю саме усна історія виступає об’єднувальною, подекуди базисною ланкою, інтегративний потенціал якої може визначити вектор подальшого розвитку гуманітаристики в цілому…

Усна історія в сучасних соціально-гуманітарних студіях: теорія і практика досліджень

Збірник виданий за результатами роботи конференції, що відбулася в Харкові у 2006 р., на якій було проголошено створення Української асоціації усної історії. Збірник демонструє широкий спектр можливостей усної історії — від «надання голосу» свідкам подій минулого для з’ясування чи уточнення відомостей про певні соціальні явища чи процеси до рефлексій над роллю науковця в усноісторичному дослідженні, над методологією та історією самої усної історії…

У пошуках власного голосу: усна історія як теорія, метод і джерело

Цей збірник укладено із статей, написаних за результатами роботи міжнародної наукової конференції «У пошуках власного голосу: усна історія як теорія, метод і джерело», що відбулася в Харкові 11–12 грудня 2009 р. за ініціативи та підтримки Української асоціації усної історії, Центру дослідження української спадщини коледжу Св. Томаса Мора Саскачеванського університету (Канада), Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна…