Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка / ed. M. Jakimowicz, P. Zubowski, Wrocław 2018, ss. 512

Книга «Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка» є двомовною польсько-українською публікацією, що є результатом міжнародного наукового проекту…

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Книга «Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка» є двомовною польсько-українською публікацією, що є результатом міжнародного наукового проекту присвяченого одному з містечок колишнього станіславського воєводства – Обертину. На підставі усних і записаних свідчень показано пам’ять поляків, українців і євреїв про спільне життя в південно- східних воєводствах Другої Речі Посполитої, а також обставини залишення на тривалий час рідної домівки і розставання в роки Другої світової війни та після її закінчення.

Оповіді мешканців переплітаються, творячи спільний наратив про життя в малому містечку на Покутті від близько 1918 р. до кінця 50-х рр. ХХ ст. Публікація є початком дискусії в Польщі та Україні про складні, контроверсійні і травматичні питання, що сьогодні впливають на польсько-українсько-єврейські стосунки.

Почесну опіку над книгою прийняв Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN і Українська Асоціація Усної історії.

Видання книги профінансованого засобами Fundacja KGHM Polska Miedź і Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Теги: