Наукова конференція «Усна історія і політичний ангажемент: (а)політичність усноісторичних досліджень у сучасній Україні»

20.03.2018

Українська Асоціація Усної Історії,

Центр історико-антропологічних досліджень Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка

та

Полтавське історичне товариство

за підтримки

Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

запрошують до участі в науковій конференції

Усна історія і політичний ангажемент: (а)політичність усноісторичних досліджень у сучасній Україні

Полтава, 17–18 грудня 2018 р.

Текст оголошення у форматі pdf

За відомим висловом Г. Вельцера та К. Ленц, третє тисячоліття захопило Європу маніакально зосередженою на проблемах власної історичної пам’яті. Останніми роками це зосередження не тільки посилюється, але стає все більш агресивним, і на зміну «всесвітнього тріумфу пам’яті», проголошеного П. Нора, приходить її небезпечна радикалізація, корисна експлуатація, криміналізація тощо. З ухваленням меморіальних законів нових обертів набуває втручання політики в історичну науку та політична інструменталізація пам’яті окремих груп, а боротьба між історією та пам’яттю за право проголошення історичної істини стає заручницею політичного замовлення.

З часів переходу від загального безпам’яття до надлишку всеосяжного пригадування, а зрештою, і політизованих битв за репресовані спогади саме усна історія була і залишається одним з основних джерел і методів дослідження пам’яті. Сучасна інтелектуальна ситуація та політичні реалії з новою силою ставлять перед усними істориками питання політизації тематичного спектру усноісторичних досліджень, а отже, проблему відповідності політичної заангажованості та академічної якості.

Виходячи з цього, конференцію Української Асоціації Усної Історії заплановано присвятити таким питанням:

До участі запрошуємо істориків, антропологів, етнологів, фольклористів, соціологів, політологів, філологів, психологів та представників інших дисциплін, у чиїх дослідженнях усна історія (як джерело чи метод) відіграє ключову роль.

На цьогорічній конференції окрему секцію заплановано присвятити обговоренню застосування методу усної історії в школі та презентації наявних шкільних усноісторичних проектів.

Під час роботи конференції заплановано також презентації Українського громадського архіву усних історій та нових усноісторичних видань.

Заявки просимо надсилати до 1 вересня 2018 року на електронну адресу:

OH.Poltava2018@gmail.com

У заявці просимо вказати відомості про себе (повне ім’я, галузь науки/спеціальність, місце роботи/навчання, посада/спеціальність, вчений ступінь/звання, поштова і електронна адреси, контактний телефон), тему та коротко викласти основні тези виступу (до 300 слів).

Організатори конференції забезпечують доповідач(к)ам відшкодування вартості проїзду територією України (автобус чи залізниця, плацкарт/купе), 2 доби проживання в готелі в Полтаві (двомісне розміщення) та харчування під час роботи конференції.

Запланована кількість учасників – 30 осіб.

Мови конференції українська, російська та англійська.

Оргкомітет конференції:

Гелінада Грінченко

Оксана Кісь

Юрій Волошин

Сергій Шевчук

Анастасія Момот

Текст оголошення у форматі pdf