Наукова конференція «Між розбіжними наративами та національною лояльністю: Усна історія і політика пам’яті у Східній Європі» 2-3 березня 2017, Марбург, Німеччина

15.09.2016

Наукова конференція «Між розбіжними наративами та національною лояльністю: Усна історія і політика пам’яті у Східній Європі»

2-3 березня 2017, Марбург, Німеччина

Організатори: Німецька асоціація з історичних досліджень Східної Європи та Інститут Гердера (Інститут з історичних досліджень Центрально-Східної Європи)

Політичні події останніх років знову показали важливу роль політики пам’яті у політичних процесах у Центральній і Східній Європі. На запланованій конференції будуть розглянуті питання щодо можливості взаємодії між існуючою політикою пам’яті та усною історією. Як правило, інтерв’ю не лише віддзеркалюють, але й залежать від поточних політичних обставин, про що, зокрема, свідчить неможливість офіційно практикувати усну історію у період пізнього соціалізму або нещодавні приклади усноісторичних проектів, які були підкорені меті утвердження існуючих міфів, наприклад, такі, що прославляють загальнонаціональних героїв.

Під час конференції ми прагнемо отримати широку порівняльну картину досвіду усних істориків у різних країнах Центральної та Східної Європи (особливо Росії, України, Польщі, Чехії, Румунії, а також Східної Німеччини). Таким чином, ми маємо намір обговорити не тільки історію і практику усноісторичних проектів, але й загальну політику пам’яті як передумову і контекст наукової роботи.

Для обговорення на конференції пропонуються такі питання:

Основна мова конференції – німецька, вітаються також матеріали англійською мовою. Частина доповідачів будуть запрошені, інша частина буде обрана за допомогою цього анонсу. Після конференції планується публікація її матеріалів. Можливе покриття витрат на проїзд та проживання.

Ми просимо надсилати свої заявки з анотацією (не більше однієї сторінки) і коротким резюме до 20 жовтня 2016 року за адресами:

Prof. Dr. Julia Obertreis

Lehrstuhl für Neuere und Neueste Geschichte mit dem Schwerpunkt der Geschichte Osteuropas,

Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

julia.obertreis@fau.de

та

Dr. Heidi Hein-Kircher

Wissenschaftsforum, Herder-Institut

heidi.hein-kircher@herder-institut.de

Оголошення про конференцію німецькою мовою

Оголошення про конференцію англійською мовою

Програма конференції: