Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»

13.11.2014

Джерела пам’яті: історико-краєзнавчий альманах / [ред. кол.: В. Коцур (голов. ред.), О. Лисенко, А. Коцур, Т. Нагайко (відповід. ред.) та ін.]. – Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О. М., 2014. − Вип. 3: «Та не дарма були ми на землі…». – 250 с.

 

Повний текст альманаху

До альманаху ввійшли різножанрові та різночасові за своїм походженням матеріали, що охоплюють період Другої світової війни, переважна частина з них документи, спогади, листи, інтерв’ю походять з Переяслав-Хмельницького району Київської області. Зазначені джерела є унікальними пам’ятками, що закарбували атмосферу найбільшої мілітарної катастрофи в історії людства, через яку довелося пройти десяткам мільйонів людей – Другої світової війни.

У розділі «Інтерв’ю» подаються матеріали, зібрані у межах різноманітних пошукових проектів. Зокрема, публікуються матеріали з фондів Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» – бесіди з киянами очевидцями нацистської окупації. Опубліковані також окремі інтерв’ю з архіву навчально-наукового центру усної історії при кафедрі історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З-поміж наведених матеріалів − розповіді респондентів з м. Переяслава-Хмельницького Київської області та сіл Лутайка Гребінківського р-ну Полтавської та Кропивна Золотоніського р-ну Черкаської областей.

 

Повний текст альманаху