Воркшоп на тему «Вступ до біографічно-наративного інтерв’ювання»

7 – 11 жовтня 2014 р. на історичному факультеті КНУ ім. Т. Шевченка відбувався воркшоп на тему «Вступ до біографічно-наративного інтерв’ювання»

 

Воркшоп був організований Центром усної історії кафедри новітньої історії України історичного факультету спільно з Центром методів у соціальних науках Гетінгенського університету (Німеччина). Проводив воркшоп науковий асистент Центру методів в соціальних науках цього університету Ніклас Раденбах. В його роботі взяли участь студенти та викладачі історичного факультету, а також факультетів соціології та психології, співробітники інших академічних установ. Захід такого роду, з робочою англійською, з залученням учасників з інших факультетів, цілком новий в практиці нашого Центру. З приємністю можу констатувати, що цей перший досвід виявився напрочуд вдалим. Насамперед це стосується засвоєння нових для нас методів роботи. Така форма навчальної практики як воркшоп передбачає активне залучення до групової роботи, набуття теоретичних знань в ході розв’язання практичних дослідницьких завдань, взаємне збагачення ведучих і учасників новим досвідом.

Workshop_1

Центральною темою воркшопу було обрану проблему дослідження подій Єврореволюції в Україні методом наративно-біографічного інтерв’ю. В центрі уваги були ті виклики, які ці події та їх багатогранні наслідки ставлять перед дослідниками. Учасники воркшопу, окрім ознайомлення з основними теоретичними засадами наративно-біографічного інтерв’ювання, практикою запису інтерв’ю, працювали над визначенням тих обставин, що ускладнюють розв’язання дослідницьких завдань в цій сфері, а також обговорили можливі відповіді на такі виклики. Відзначу, що учасники, зокрема і наші студенти-історики, виявили не лише високий рівень підготовки, але і неабиякі творчі можливості. Важливо, що результати, отримані в ході такого обговорення, будуть використані під час роботи над усноісторичними проектами, в яких нині беруть участь студенти-історики. Впевнений, що саме таких інтерактивних, практично спрямованих форм роботи, в ході яких поєднуються навчальні і дослідницькі завдання, а викладачі і студенти працюють як єдина команда, гостро бракує нашій гуманітарній освіті. Показово, що воркшоп, хоча і проводився цілком поза навчальною програмою, викликав жвавий інтерес у студентів. Не менш важливим є також підтримання міжнародних наукових контактів. Організатори воркшопу домовилися працювати над тим, аби продовжити практику спільного проведення подібних заходів в майбутньому.

Микола Боровик, керівник «Центру усної історії»

Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Workshop_2

 

Джерело: http://www.history.univ.kiev.ua/uk/news/499-usna-hist1.html