Щороку 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. Українська асоціація усної історії запрошує приєднатися до семінару з Юзефом Маркевичем, який буде присвячено аналізу усних історій, що розкривають долі євреїв у повоєнній Польщі.
За оцінками, у всьому світі існує понад 100 000 записів про тих, хто пережив Голокост. Деякі з них документують виключно досвід війни: початок переслідувань, стигматизацію та відчуження, аж до екстремального досвіду виживання в сховах, гетто, трудовому таборі чи таборі смерті. Інші розповіді охоплюють всю біографію тих, хто вижив, та показує різні повоєнні стратегії відновлення життя, а також такі питання, як місце проживання, соціальне становище, ідентичність тощо. Під час доповіді Юзеф Маркевич представить інтерв’ю зі свідками історії, проведені в межах програми усної історії Музею POLIN, які розкривають долю євреїв в післявоєнній Польщі.
ЮЗЕФ МАРКЕВИЧ — антрополог і музейник, зараз працює старшим фахівцем з усної історії в Музеї історії польських євреїв POLIN у Варшаві, де керує виконанням дослідницьких проєктів, що документують долю польських євреїв. Випускник Інституту етнології та культурної антропології Варшавського університету, навчався також на кафедрі української філології Варшавського університету; має досвід етнографічних польових досліджень на Львівщині та польсько-українському порубіжжі (транснаціональні трудові міграції в контексті дискурсу національної ідентичності; економічні, культурні та символічні аспекти польсько-українського пограниччя, соціальна пам’ять). Учасник та координатор дослідницьких проєктів на основі методу усної історії на східних кордонах Європейського Союзу: Україна, Молдова, Російська Федерація (наприклад, “Спогади білих карелів про кліматичні зміни післявоєнного періоду”, “Єврейська та ромська пам’ять про Придністров’я”). Зараз він координує проєкт візуальної етнографії, документуючи останніх безпосередніх свідків Варшавського гетто. Починаючи з травня 2022 року, в межах устоісторичної програми музею POLIN курує розробку концептуальної та документальної роботи усноісторичного проєкту, заснованого на розповідях єврейських біженців з України, а також волонтерів у Польщі.
Деталі заходу
Дата: 27 січня 2025 року
Час: 18-00 (за київським часом)
Мова: англійська
Деталі тут