Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history

22.09.2019

18-20 жовтня у Мінську вперше відбудеться міжнародний історичний хакатон #Hack4history. Взяти участь у Хакатоні запрошуються команди істориків, викладачів, співробітників музеїв, представників профільних НГО та IT-сектору з Білорусі, України, Німеччини та Росії.

Тема першого міжнародного історичного Хакатону #Hack4history – сучасні технології та IT-рішення в історичній освіті, популяризація місць пам’яті і музеїв про Другу світову війну.

Протягом 48 годин учасникам Хакатону належить розробити освітні молодіжні проекти, пов’язані з культурою пам’яті, музеями, історичними місцями або пам’ятними подіями на тему Другої світової війни.

Як буде проходити хакатон?

#Hack4history розпочнеться 18 жовтня з презентації заявлених тем і експертних виступів. Команди учасників запропонують свої ідеї щодо популяризації культури пам’яті про Другу світову війни за допомогою сучасних технологій і приступлять до 48-годинної роботи над прототипами IT-продуктів.

Протягом двох днів 30 учасників #Hack4history з Білорусі, України, Німеччини і Росії будуть консультувати експерти і фахівці в області дизайну, PR-менеджменту і програмування. Завершиться хакатон презентаціями проектів: прототипів вебсайтів, додатків для смартфонів, мультимедійних проектів, ігор та ін.

За підсумками Хакатона журі оберуть 3 проекти-переможці, які отримають фінансування на доопрацювання ідей до повноцінних продуктів. У період з жовтня 2019 по березень 2020 переможці будуть працювати з фахівцями, а готові проекти представлять на Форумі в Мінську у березні 2020 року.

Хто може взяти участь у Хакатоні?

В #Hack4history запрошуються команди (від 2-х осіб) істориків, викладачів, музейних працівників, представників профільних НГО з Білорусі, Росії, України і Німеччини. У команди можуть входити представники IT-сектора: програмісти, дизайнери, проектні менеджери.

Як подати заявку?

Заявки на #Hack4history приймаються у рамках відкритого конкурсу. Для цього необхідно заповнити онлайн-формуляр до 1 жовтня 2019 року: https://forms.gle/1MXKMMPRLzZin2WQ8.

Які правила проїзду і проживання?

Організатори оплачують проїзд, проживання у двомісних номерах готелю IBB Hotel і харчування для 30 відібраних учасників з Росії, України, Німеччини та Білорусі.

Дедлайн подачі заявок – 1 жовтня 2019 року.

Робоча мова #Hack4history – російська.

Детальніше про хакатон читайте здесь.

Організатори: Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund) та Мінський міжнародний освітній центр ім. Й. Рау (IBB Мінськ).

Партнери:

Фонд розвитку Брестської фортеці (Білорусь)

Фонд «Голокост» (Росія)

Українська асоціація усної історії (Україна).

З усіх додаткових питань пишіть на e-mail: historischebildung@gmail.com

#civilsocietycooperation