Мета цієї ініціативи — сприяти розвитку співпраці між організаціями та популяризації усної історії, а також забезпечити зручний доступ до інформації про діяльність відповідних центрів.
Організатори запрошують на панельну дискусію, присвячену німецькій окупації України в роки Другої світової війни. Подія відбудеться 28 січня о 19-00 у Берліні.
27 листопада 2024 року Юрій Пуківський виступить на семінарі з презентацією книги “Сила опору: українці в радянських таборах”, під час якого будуть обговорюватися різні аспекти документування травматичних досвідів
Організатори запрошують усіх зацікавлених доєднатися до роботи воркшопу “Харків під обстрілами: Локальна історія під час війни”, який відбудеться в Берліні 24-25 жовтня 2024 року в гібридному форматі
Запрошуємо на наступний семінар УАУІ серії “Поле. Ризики. Війна”! У квітні до нас приєднається Юлія Буйських з презентацією нещодавно опублікованої книги “На Захід від Бугу”: Щоденники з Пограниччя”.
Українсько-німецька історична комісія запрошує зголошуватись на воркшоп “(Not) Far from the War: The Russo-Ukrainian War in Refugees’ Testimonies, Oral Histories, and Diaries”. Основний фокус заходу – документування історій українців, які через війну були вимушені поїхати з України.
Організатори запрошують подавати заявки на Літній інститут, який відбудеться 27-30 серпня 2024 року в м.Вроцлав, Польща. Протягом чотирьох днів запрошені спікери проведуть серію презентацій, майстер-класів і менторських зустрічей щодо сучасних тенденцій наукових і творчих рефлексій на тему війни в Україні
28 березня 2024 року о 19-00 Євгенія Подобна під час семінару поділиться думками щодо використання свідчень російсько-української війни в публічній історії.
21 лютого 2024 року відбудеться круглий стіл, під час якого провідні фахівці в галузі усної історії та архівної справи обговорять питання архівного зберігання усноісторичних свідчень російської війни в Україні.
29 лютого 2024 року о 19-00 авторки книги “Невимовне: історії українок про російське вторгнення та евакуацію до Німеччини” Світлана Нижнікова, Аліна Понипаляк, Світлана Телуха та Євгенія Шишкіна будуть говорити про досвіди проживання та проговорювання війни в історіях жінок та про жінок.