28 березня 2024 року о 19-00 Євгенія Подобна під час семінару поділиться думками щодо використання свідчень російсько-української війни в публічній історії.
Наша війна є найбільш задокументованою в світовій історії. Однак що робити з тисячами свідчень та спогадів, які ми маємо? Як зробити, аби вони були почутими та впливали на майбутнє? Які інструменти та формати використовувати, аби зробити досвід свідків війни видимим для так званого “широкого загалу”? Де можуть стати у нагоді вже зібрані свідчення та на чому варто закцентуватись, працюючи над новими проєктами? Про це та інше буде говорити Євгенія Подобна.
Євгенія ПОДОБНА – українська журналістка, документалістка, письменниця та науковець, кандидатка наук із соціальних комунікацій. Окрім журналістської роботи, у різні роки працювала над збором спогадів в’язнів нацистських концтаборів (Аушвіц і Дахау, 2012), свідків аварії на Чорнобильській АЕС, переселенців із зони відчуження (2016-2018, 2021). З 2014 року працює з темою війни в Україні, з 2015 по 2018 рік – працювала воєнною кореспонденткою на передовій. З 2019 року займається документалістикою. Євгенія Подобна – автор шести книг і восьми документальних фільмів. Книги: «Дівчата зрізають коси» (2018, збірка історій жінок-військових), «Лютий лютий 2022» (збірка свідчень про перші дні повномасштабного вторгнення), «Міста живих, міста мертвих» (2022, свідчення та репортажі з війни в Бучі та Ірпені), «Форпост Охтирка» (2023, мозаїка історій про оборону міста на Сумщині), «Її війна» (збірник історій жінок війни, 2023). Після повномасштабного вторгнення Євгенія зосереджується на записі історій, спогадів і свідчень, працює над меморіальним сайтом-архівом війни в Бучі та Ірпені та продовжує публікувати книги про російсько-українську війну, засновані на спогадах очевидців. Протягом 2023 року зняла два документальних фільми: «Видимий ворог» (спогади про російську окупацію Чорнобильської зони відчуження) та «Гостомель. Перший бій» (про зрив штурму аеродрому Антонова в Гостомелі 24 лютого 2022 року, що зламало російський план нападу на Київ).
Деталі заходу
Дата: 28 березня 2024 року
Час: 19-00 (за київським часом)
Мова: українська
Запис семінару можна переглянути тут