Онлайн-семінар «Професійна етика дослідників усної історії російсько-української війни: від фіксації до оприлюднення»

05.10.2023

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну безліч (не)професійних спільнот долучилися до фіксації усноісторичних свідчень очевидців/учасників російсько-української війни. Одним із найсерйозніших викликів для багатьох записувачів стало дотримання професійної етики, яка набула особливого значення під час здійснення досліджень в умовах воєнного повсякдення.

Що таке «професійна етика» дослідників усної історії? Чи змінила зміст цього поняття війна? Чи всі документатори усноісторичних свідчень сьогодні дотримуються правила «Не зашкодь!»? Якими можуть бути наслідки порушення цього правила? Чи існує юридична відповідальність за недотримання професійної етики? Чим відрізняється «етичний кодекс» дослідників в Україні та за кордоном? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете, відвідавши онлайн-семінар «Професійна етика дослідників усної історії російсько-української війни: від фіксації до оприлюднення»

Світлана МАХОВСЬКА – кандидатка історичних наук, заступниця директора-завідувачка Музею-архіву народної культури Українського Полісся Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (Київ, Україна), співзасновниця ГО «Центр прикладної антропології» (2017). Наукові та професійні інтереси С. Маховської охоплюють різноманітні теми, пов’язані з українською традиційною культурою, зокрема весільною обрядовістю, антропологією катастрофи, етнічними спільнотами в Україні тощо. Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну С. Маховська долучилася до організації та проведення проєкту «Гуманітарні аспекти російсько-української війни: історико-культурні візії та сучасні стратегії виживання» (Чернігів, Україна), у межах якого з травня 2022 р. здійснюється документування усноісторичних свідчень на території деокупованої Чернігівщини. Окрім дослідження сучасних стратегій виживання українців та особливостей їхнього воєнного повсякдення, Світлана займається збором інформації про досвід українських істориків, етнологів, антропологів у російсько-українській війні. У травні 2023 р. стала співзасновницею Чернігівського науково-дослідного центру антропології війни (Чернігів, Україна).

Деталі заходу

Дата: 25 жовтня 2023 року

Час: 19-00 (за київським часом)

Мова: українська

Деталі тут

Запис семінару можна переглянути тут