Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини

IBB Dortmund і його партнери запрошують фахівців-істориків і представників НГО з Білорусі, Росії, України і Німеччини до Берліну для обговорення історичних наративів і сучасних методів історичної освітньої роботи.

Освітня поїздка до Берліна відбудеться з 1 по 6 вересня 2019 року. У ній зможуть взяти участь молоді історики, педагоги, представники сфери історичної освіти і культури пам'яті, організатори проектів з культури пам’яті з Білорусі, Німеччини, Росії та України. Кількість учасників від кожної країни – 4 людини (з досвідом роботи) у віці до 45 років. Проект проводиться за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Мета освітньої поїздки: знайомство з сучасними практиками освітньої роботи (наприклад virtual reality, social media) і репрезентації історичних наративів, формування діалогу між мультиплікаторами історичної освітньої роботи з чотирьох країн, обмін думками, налагодження співпраці один з одним і з потенційними партнерськими організаціями з Німеччини. Під час поїздки історики і педагоги відвідають музеї та пам'ятні місця Берліна, візьмуть участь в освітніх воркшопах, а також познайомляться з історією міста.

Дата поїздки: 1 – 6 вересня 2019 року.

Робоча мова: російська (для німецьких доповідачів буде запрошено перекладача).

Що на Вас очікує у поїздці?

 • Ви познайомитеся і попрацюєте з феноменом конкуруючих історичних наративів/конфліктної пам'яті на прикладі Берліна.
 • Ви розширите свої професійні міжнародні контакти і зможете обговорити нові шляхи співпраці.
 • Ви познайомитеся з сучасними методиками історичної освітньої роботи.
 • Ви відвідаєте важливі місця пам'яті у Берліні.

Що очікують від Вас?

 • Розробку та реалізацію невеликого історичного проекту на вільну тему в міжнародній робочій групі, що враховує різні перспективи та історичні підходи (есе, медіа-історію і т.д.).
 • Готовність передати Ваші знання і досвід, отримані під час поїздки, громадськості або колі фахівців у Вашій країні.
 • Ми також очікуємо, що після поїздки учасники налагодять співпрацю з партнерами з інших країн і ініціюють розробку і реалізацію спільних багаторакурсних історичних проектів. (IBB і партнери по мірі своїх можливостей підтримають ідеї учасників про інноваційні спільні проекти та ініціативи щодо розвитку культури пам'яті на європейському рівні).

Умови подачі заявки:

Подати заявку можна у рамках відкритого конкурсу. Якщо Ви хочете взяти участь у поїздці, заповніть онлайн-формуляр до 31 липня 2019 року:

https://forms.gle/KksVY4URBNacEE1W7

На початку серпня 2019 року конкурсанти, що пройдуть відбір, отримають додаткову інформацію про участь і подальші кроки. Усіх участників конкурсу ми проінформуємо електронною поштою, чи пройшли Ви відбір.

Організаційні питання:

IBB Dortmund несе наступні витрати:

 • компенсація транспортних витрат до 250 євро;
 • розміщення у двомісних номерах готелю;
 • харчування під час поїздки;
 • програма поїздки;
 • екскурсії, включаючи вхідні квитки та послуги екскурсоводів;
 • послуги перекладачів;
 • медичне страхування за кордоном.

Ми також спробуємо надати допомогу в отриманні візи. IBB і його польський партнер докладуть зусиль для забезпечення безкоштовних віз всім східноєвропейським учасникам, однак гарантувати цього ми не можемо. Не виключено, що вартість візи та послуги візових сервісних центрів Вам доведеться сплатити самим.

 

Контакти:

Додаткову інформацію щодо поїздки Ви можете дізнатись у координатора Вашої країни.

Білорусь:

Аліна Дерев’янко – Фонд розвитку Брестської фортеці

brestfond@gmail.com

Російська Федерація:

Дмитро Алєксєєв – Фонд «Голокост»

da.alekseev@gmail.com

Україна:

Вікторія Науменко – Українська асоціація усної історії

wiknau@gmail.com

Організатори:

Проект здійснюють Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund) і Мінський міжнародний освітній центр ім. Й. Рау (IBB Мінськ). Партнери: Фонд розвитку Брестської фортеці (Білорусь), Фонд «Голокост» (Росія) і Українська асоціація усної історії (Україна).

#civilsocietycooperation

 

Освітня поїздка до Берліна відбудеться з 1 по 6 вересня 2019 року. У ній зможуть взяти участь молоді історики, педагоги, представники сфери історичної освіти і культури пам'яті, організатори проектів з культури пам’яті з Білорусі, Німеччини, Росії та України. Кількість учасників від кожної країни – 4 людини (з досвідом роботи) у віці до 45 років. Проект проводиться за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.