Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history 18-20 жовтня 2019 р. у Мінську (Республіка Білорусь) відбувся Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history. Скоріше за все, для багатьох істориків-науковців, викладачів, музейних працівників чи співробітників профільних НГО слово “хакатон”, стало відомим тільки після того, як вони побачили зголошення про проведення події з такою назвою. Водночас, для працівників IT-сфери хакатон вже звичне явище, своєрідний марафон, в якому команди, інтенсивно працюючі, створюють чи доопрацьовують новий продукт (додаток, сервіс).

Читати даліНотатки до підсумків Другого міжнародного освітнього проекту в Берліні «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»

Нотатки до підсумків Другого міжнародного освітнього проекту в Берліні «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання» 1-6 вересня в м. Берлін (Німеччина) відбувся Другий міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання». Цей захід уже традиційно організовує Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund) у співпраці з Мінським міжнародним освітнім центром ім. Й. Рау (IBB Мінськ) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та спільно з партнерами – Українською асоціацією усної історії, Фондом розвитку Брестської фортеці (Білорусь) і Фондом «Голокост» (Росія).

Читати даліМіжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»

Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання» Впродовж 25-30 червня 2019 року у Гданську (Польща) проходив Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання». Організаторами виступили Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund), Мінський міжнародний освітній центр ім. Й. Рау (IBB Мінськ) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини спільно з партнерами – Українською асоціацією усної історії, Фондом розвитку Брестської фортеці (Білорусь), Фондом «Голокост» (Росія). До участі в освітній поїздці було запрошено молодих істориків, вчителів, представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, Німеччини та України.

Читати даліЛітня школа «Усна історія», 8-14 липня 2018 року с. Яблуниця, Івано-Франківська область, Україна

Літня школа «Усна історія», 8-14 липня 2018 року с. Яблуниця, Івано-Франківська область, Україна З 8 по 14 липня у підніжжя Ґорґан (Українські Карпати) за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів відбулась літня школа з усної історії. Її організаторами виступили чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (Asociace pro mezinárodní otázky, АМО) та Українська асоціація усної історії. Учасниками школи стали учителі історії (по 10 осіб) з України та Білорусі, які у своїй роботі використовують метод усної історії. Лекції та воркшопи проводили чеські, польські та словацькі науковці. Літня школа стала своєрідним підсумком проекту «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі», що реалізується в Україні АМО за підтримки МЗС Чеської Республіки починаючи з 2014 р.

Читати даліВільча - переселене село

Вільча - переселене село З 02 по 11 вересня 2017 р. відбулася перша частина спільного проекту Чорнобильської історичної майстерні, Рурського університету у Бохумі (Німеччина) та Української асоціації усної історії «Вільча – переселене село». Проект ставить собі за мету дослідити досвід переселення із Чорнобильської зони відчуження та Донбасу і Криму. Фокусом польових досліджень було обрано смт Вільча Вовчанського району Харківської області, яке було засновано у 1992 для прийняття переселенців смт Вільча Поліського району Київської області та людей із інших населених пунктів, які опинилися у Чорнобильскій зоні відчуження.

Читати даліУчасть УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області

Участь УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області Упродовж 2017 р. Українська Асоціація усної історії виступає партнеркою німецького проекту, присвяченого розвитку дружби та співробітництва між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина та райцентром Кобеляки Полтавської області. Важливою частиною проекту є інтерв’ю з колишніми примусовими робітницями, як і питання колишніх українських остарбайтерів з Полтавщини загалом, адже саме ця тематика слугувала вихідним пунктом в історії стосунків між двома містами. Результатом проекту стане фільм, над яким працює німецький режисер Маркус Вельш, та який має вийти німецькою та українською мовами наприкінці наступного 2018 року.

Читати даліУсна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії

Усна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії Олена Лукачук: "Успішним результатом роботи чи не кожного академічного осередку залишається проведення наукових форумів та видання фахової літератури. 2016 рік став підсумком десятилітньої роботи Української асоціації усної історії, що завершився проведенням міжнародної наукової конференції «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». За сприянням Української асоціації усної історії, Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада), Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна) та Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна) захід відбувся, як і десять років тому, в м. Харкові".

Читати даліСвітлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості"

Світлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості". Роздуми Світлани Одинець, опубліковані в інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 13-14, 37.

Читати даліЮрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше"

Юрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше". Інтерв'ю Юрія Волошина інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 8-11.

Читати даліДля кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі

Для кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі 2-3 березня у Марбурзі (земля Гессен) Інститут Гердера та Німецька асоціація з історичних досліджень Східної Європи провели наукову конференцію “Між розбіжними наративами та національною лояльністю: Усна історія і політика пам'яті у Східній Європі.” Дводенна зустріч об’єднала дослідників та дослідниць з Німеччини, Польщі, Білорусі, Росії, Ізраїлю, США та Великої Британії, а представництво України було на ній одним із найчисельніших – свої ідеї презентували Микола Боровик з КНУ ім. Тараса Шевченка / Мюнхенського університету, Віталій Огієнко з Українського інституту національної пам’яті, Наталія Отріщенко з Центру міської історії та Дарія Цимбалюк, котра зараз навчається в університеті Единбургу.Заочно до роботи також була залучена Юлія Голоднікова – вона ознайомила учасників та учасниць із своїм текстом про документальну драму, яка базується на усних розповідях та проблематизує громадянську, етнічну та політичну ідентичності в сучасній Україні.

Читати далі