Майстер-клас усної історії в рамках проекту «Навчання для активістів громадських організацій, які працюють з молоддю в Україні», Тернопіль-2014

Основною метою проекту були навчання та підтримка діячів неурядових організації, які працюють з молоддю. Організаторами проекту виступили Фундація «Добра Воля» (Краків, Польща) разом із Тернопільською обласною громадською організацією «Партнерство».

Проект складався з двох етапів. Першим було дистанційне навчання (e-learning) на тему прав людини в аспекті прав жінок, громадянського суспільства, а також діяльності третього сектора. У рамках другого етапу було проведено 9-денні практичні майстер-класи методів роботи з молоддю: усна історія, форум-театр і антидискримінаційний моніторинг.

Майстер-клас усної історії проходив у Тернополі 4-12 червня 2014 р. У ході майстер-класу було розглянуто такі теми: методологія усної історії; проведення біографічного інтерв'ю; техніка збору, аналізу і цифрового видання матеріалів; етичні аспекти роботи з біографічними інтерв'ю. Методи роботи включали: презентації і аналізи інтерв’ю на конкретних прикладах; практичні вправи з відеокамерою і диктофоном; «польову практику» – встановлення контактів з місцевим населенням, пошук відповідачів, проведення інтерв'ю.

Під час майстерні учасниками було зібрано 13 біографічних інтерв'ю, темою яких було життя жінок за сталінських часів. З інтерв'ю був змонтований документальний фільм «Жіноче обличчя Тернополя».

Запрошуємо до перегляду!

 

Майстер-клас усної історїї в рамках проекту «Навчання та налагодження антидискримінаційних зв'язків українських недержавних організацій», Тернопіль-2015

Основою проекту було створення мережі "Ґендерна обсерваторія", до складу якої увійшли українські громадські організації, що працюють із молоддю в області громадянського суспільства, гендерної рівності та боротьби з дискримінацією. Теоретичне дистанційне навчання проходило через e-learning, а також 5 стаціонарних тренінгів для роботи з молоддю по боротьбі із дискримінацією, здійснюваних як польськими, так і українськими партнерами. На початку проекту під час зустрічей партнерських організацій у Польщі була створена мережа для обміну польсько-українським досвідом у цій сфері. Під  час заключної зустрічи в Україні партнери формально підписали створення Мережі.

У рамках проекту проходило 7-денне навчання для 15 осіб на тему «Усна історія». Майстер-клас усної історїї проходил в Тернополі  15-22 липня 2015 р. Тренерами були: Ґражина Кубіца-Геллер,  Маґдалена Квєцінська і Аліна Добошевська (Польща), Тетяна Дзядевич, Наталія Овсейко (Україна). Учасники були з таких міст України, як Тернопіль, Київ, Львів, Вінниця, Харків, Запоріжжя, Хмельницкий. Навчання було розділене на теоретичну і практичну частини. Темами теоретичної частини були: основні поняття та методологія усної історії; створення біографічного інтерв’ю; техніки збирання, аналіз і редагування цифрових матеріалів оповіді; етичні аспекти роботи з біографічними інтерв’ю. Метою практичної частини роботи стали презентація та аналіз усних історій на конкретних прикладах; практичні заняття з відеокамерою і диктофоном; налагодження контактів з локальним суспільством, пошук респондентів, проведення інтерв’ю, опрацювання інтерв’ю, написання протоколів, монтаж фільмів і аудіозвуків, творення цифрового архіву усної історії. Під час практичних заннять учасниками зібрано 7 біографічних інтерв’ю в Тернополі та районі.

 

Тернопіль_2015 Учасники майстер-класу після інтерв'ю з Ганною Копит

Усі записані інтерв'ю та супровідна документація проекту зберігаються в Українському громадському архіві усних історій (УГАУІ).

УГАУІ надає можливість ознайомитися з індексованими інтерв'ю та їхніми основними відеофрагментами.

Індексація і розтекстовка відеофрагментів максимально передають особливості мовлення оповідачок.

 Інтерв'ю, записані у 2014 р.:

 1. Неоніла Аркуша
 2. Алла Байдак
 3. Тамара Борисюк
 4. Розалія Хмарна
 5. Дарія Чубата
 6. Євгенія Демків
 7. Галина Ковальчук
 8. Ірина Мусіхіна
 9. Надія Сай
 10. Катерина Семенюк
 11. Єва Шандра
 12. Тетяна Вознюк
 13. Лариса Марченко

Інтерв'ю, записані у 2015 р.:

 1. Ірина Богуцька
 2. Ванда Демчук
 3. Богдан Завітковський
 4. Любомира Зарічна
 5. Ганна Кінах
 6. Ганна Копит
 7. Любов Кріль
 8. Людмила Окаринська
 9. Валентина Фетісова
 10. Катерина Шидивар