Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

 

Проект “Вільча - переселене село”

 

Чорнобильська історична майстерня, Рурський університет у Бохумі (Німеччина) та Українська асоціація усної історії оголошують набір молоді до участі у проекті міжнародного молодіжного обміну “Вільча - переселене село”, який здійснюватиметься у рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за фінансової підтримки фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

MEET UP! – це міжнародна програма обміну досвідом між активною молоддю Німеччини і України. У рамках зустрічей надається можливість спільно опрацювати проект у сфері історико-політичної освіти, німецько-українських відносин, ненасильницького вирішення конфліктів  та інших актуальних тем сьогодення.

 Мета проекту “Вільча – переселене село” – дослідження досвіду вимушеного переселення з Чорнобильської зони відчуження та з територій проведення АТО (Донецької та Луганської області) на прикладі громади села Вільча.

Анексія Криму та військові дії в Донецькій і Луганській областях привели до появи в Україні близько 2-х мільйонів внутрішніх переселенців. На цьому тлі виникли проблеми адаптації переселенців на новому місці проживання. В Україні існує інший досвід вимушеного переселення людей: після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася в 1986 р, близько 300 тис. Чоловік було розселено на нові місця проживання по всій території України.

 Вільча Харківської області – це село, побудоване на початку 1990-х років спеціально для переселення жителів селища Вільча Поліського району Київської області, яке увійшло у зону відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Коли в Україні у 2014 р. почалися військові дії, мешканці Вільчі Харківської області прийняли сім’ї переселенців із зони військового конфлікту. Чорнобильський досвід перших переселенців допоміг в адаптації та інтеграції переселенцям сьогоднішнім. Саме ці аспекти взаємодії “старих” і “нових” переселенців пропонується дослідити молоді з Німеччини та України у рамках програми MEET UP!

 Учасники проекту будуть проводити аудіо- та відео-інтерв'ю з переселенцями, що проживають у Вільчі, готувати фото- та відеоматеріали. Учасники проектустворять відеофільм про сьогодення Вільчі та підготують до публікації історичний альбом “Вільча – переселене село”, який розповідатиме історію села та міститиме інтерв’ю з його мешканцями.

 Проект сприятиме збереженню пам'яті про унікальний досвід переселення із зони відселення внаслідок аварії на ЧАЕС, використання цього досвіду в сучасних умовах, а також передачі цього важливого історичного досвіду від старшого покоління молодшому. Також проект допоможе глибше зрозуміти проблеми, які існують в громадах, де проживають вимушені переселенці, що буде спонукати до пошуку вирішення цих труднощів.

 У рамках проекту передбачено дві зустрічі німецько-української групи. Перша зустріч відбудеться в Україні у Харкові та області 02.08.-11.08.2017 р. Друга зустріч відбудеться у Бохумі (Німеччина) 05.03.-11.03.2018 р.

 Робоча мова участі в проекті: англійська

 Умови участі:

До участі у проекті запрошуються студенти, аспіранти та молоді дослідники всіх сфер соціальних та гуманітарних наук. Необхідний рівень знання англійської мови – не нижче С1. Знання німецької мови вітається, але не є обов’язковим. Участь в обох частинах проекту є обов’язковою.

 Організатори покривають витрати учасників на харчування, проживання у Вільчі, проїзд, проживання та харчування у Німеччині. Не покриваються витрати на проїзд до Харкова та проживання у Харкові, витрати на отримання візи.

 Щоб взяти участь у проекті, просимо заповнити форму за посиланням https://goo.gl/forms/oBCC6ZbEsyz6fvcM2 до 11 червня 2017 р.

 За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: info@1986.org.ua

 

  Останні матеріали:

Архів усних історій Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків)
Центр усної історії при лабораторії соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
Усноісторичні проекти науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Навчальна лабораторія «Центр усної історії» при кафедрі новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Усноісторичні проекти Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», м. Львів
  Найбільше читають:

В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
Call for papers "GALICIA IN MOTION‐ PERCEPTIONS, ENCOUNTERS, ENTANGLEMENTS". Deadline: 15 September 2014
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії