Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

 

Проект “Вільча - переселене село”

 

Чорнобильська історична майстерня, Рурський університет у Бохумі (Німеччина) та Українська асоціація усної історії оголошують набір молоді до участі у проекті міжнародного молодіжного обміну “Вільча - переселене село”, який здійснюватиметься у рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за фінансової підтримки фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

MEET UP! – це міжнародна програма обміну досвідом між активною молоддю Німеччини і України. У рамках зустрічей надається можливість спільно опрацювати проект у сфері історико-політичної освіти, німецько-українських відносин, ненасильницького вирішення конфліктів  та інших актуальних тем сьогодення.

 Мета проекту “Вільча – переселене село” – дослідження досвіду вимушеного переселення з Чорнобильської зони відчуження та з територій проведення АТО (Донецької та Луганської області) на прикладі громади села Вільча.

Анексія Криму та військові дії в Донецькій і Луганській областях привели до появи в Україні близько 2-х мільйонів внутрішніх переселенців. На цьому тлі виникли проблеми адаптації переселенців на новому місці проживання. В Україні існує інший досвід вимушеного переселення людей: після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася в 1986 р, близько 300 тис. Чоловік було розселено на нові місця проживання по всій території України.

 Вільча Харківської області – це село, побудоване на початку 1990-х років спеціально для переселення жителів селища Вільча Поліського району Київської області, яке увійшло у зону відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Коли в Україні у 2014 р. почалися військові дії, мешканці Вільчі Харківської області прийняли сім’ї переселенців із зони військового конфлікту. Чорнобильський досвід перших переселенців допоміг в адаптації та інтеграції переселенцям сьогоднішнім. Саме ці аспекти взаємодії “старих” і “нових” переселенців пропонується дослідити молоді з Німеччини та України у рамках програми MEET UP!

 Учасники проекту будуть проводити аудіо- та відео-інтерв'ю з переселенцями, що проживають у Вільчі, готувати фото- та відеоматеріали. Учасники проектустворять відеофільм про сьогодення Вільчі та підготують до публікації історичний альбом “Вільча – переселене село”, який розповідатиме історію села та міститиме інтерв’ю з його мешканцями.

 Проект сприятиме збереженню пам'яті про унікальний досвід переселення із зони відселення внаслідок аварії на ЧАЕС, використання цього досвіду в сучасних умовах, а також передачі цього важливого історичного досвіду від старшого покоління молодшому. Також проект допоможе глибше зрозуміти проблеми, які існують в громадах, де проживають вимушені переселенці, що буде спонукати до пошуку вирішення цих труднощів.

 У рамках проекту передбачено дві зустрічі німецько-української групи. Перша зустріч відбудеться в Україні у Харкові та області 02.08.-11.08.2017 р. Друга зустріч відбудеться у Бохумі (Німеччина) 05.03.-11.03.2018 р.

 Робоча мова участі в проекті: англійська

 Умови участі:

До участі у проекті запрошуються студенти, аспіранти та молоді дослідники всіх сфер соціальних та гуманітарних наук. Необхідний рівень знання англійської мови – не нижче С1. Знання німецької мови вітається, але не є обов’язковим. Участь в обох частинах проекту є обов’язковою.

 Організатори покривають витрати учасників на харчування, проживання у Вільчі, проїзд, проживання та харчування у Німеччині. Не покриваються витрати на проїзд до Харкова та проживання у Харкові, витрати на отримання візи.

 Щоб взяти участь у проекті, просимо заповнити форму за посиланням https://goo.gl/forms/oBCC6ZbEsyz6fvcM2 до 11 червня 2017 р.

 За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: info@1986.org.ua

 

  Останні матеріали:

Вільча – переселене село
Вільча - переселене село
Міжнародна наукова конференція Усна історія і політичний ангажемент: (а)політичність усноісторичних досліджень у сучасній Україні
Літня школа «Усна історія», 8-14 липня 2018 року с. Яблуниця, Івано-Франківська область, Україна
Центр усної історії Ізмаїльського державного гуманітарного університету
  Найбільше читають:

Вільча - переселене село
В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії