Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

 Проект «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті

http://www.memory.gov.ua/page/maidan-usna-istoriya

Мета проекту – зберегти пам’ять про події зими 2013–2014 рр. на основі запису усних свідчень очевидців та спостерігачів Революції гідності створюється архів усних історій Майдану, який зберігається в Українському інституті національної пам’яті. Збір спогадів здійснювали Український інститут національної пам’яті, Фонд збереження пам’яті Майдану, Київський університет імені Бориса Грінченка, Дослідний центр Східної Європи Бременського університету Німеччини, Каунаський університет імені Вітаутаса Великого, волонтери із міст України. У березні та квітні 2014 р. співробітники Українського інституту національної пам’яті збирали спогади безпосередньо на Майдані і це переважно аудіозаписи. Всього було записано 143 інтерв’ю. До червня було розшифровано ці матеріали тривалістю 55 годин. На другому етапі, що розпочався в липні і триває дотепер, завдяки підтримці Фонду збереження пам’яті Майдану, УІНП має змогу робити відеозаписи інтерв’ю (уривки можна подивитися тут).

Під час презентації проекту «Майдан: усна історія», 2 грудня 2014 р.

В кожному обласному центрі й ряді міст знайшлись охочі проводити такі записи, тож проект «Майдан: усна історія» отримав статус всеукраїнського. Свобода дій у пілотних записах, надана координаторами проекту, дозволила кожному спробувати самостійно визначити особливості спілкування з людьми про події в Україні на зламі 2013–2014 рр. та їх подальше осмислення, підготуватись до предметної дискусії й вироблення уніфікованих методологічних підходів до проведення інтерв’ю з урахуванням особливостей кожного регіону.

Збірки усних свідчень, видані на основі інтерв’ю, записаних в рамках реалізації проекту

У книзі «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності» історію Майдану розповідають 45 осіб, які були безпосередніми учасниками тих подій. Серед них – студенти і підприємці, представники Самооборони Майдану і його духовна варта, автомайданівці, волонтери, журналісти, митці, правозахисники, політики (повний текст книги доступний за лінком).

До другого випуску збірника «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності (повний текст книги доступний за лінком).

До третього випуску збірника «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Ч. 1. Автономна Республіка Крим – Луганська область» ввійшли фрагменти спогадів учасників і очевидців протестних акцій у регіонах, що відбувалися під час Революції гідності. Інтерв’ю були зібрані членами робочих груп, які долучились до реалізації проекту «Майдан: усна історія». У книзі здійснено спробу реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції гідності (повний тест книги доступний за лінком).

Координаторки проекту

Тетяна Ковтунович, завідувачка сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті.

Тетяна Привалко, координаторка проекту «Майдан: усна історія».

  Останні матеріали:

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history
Нотатки до підсумків Другого міжнародного освітнього проекту в Берліні «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»
Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history
Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»
Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини
  Найбільше читають:

Вільча - переселене село
В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії