Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди

http://www.lvivcenter.org/uk/ust/about/

«М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди» – це архів інтерв’ю та розмов, зібраних в рамках різних проектів реалізованих у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів). Мета цього зібрання – зберегти та зробити доступними для дослідників та усіх зацікавлених спогади та міркування мешканців Львова, а також розширити використання цього типу джерел у вивченні міської історії як Львова, так і інших міст регіону. Проект спрямований на створення цифрового ресурсу для осіб, які зацікавлені в різних аспектах повсякденного життя міста і які працюють з усною історією та інформацією, отриманою із глибинних інтерв’ю. Цей проект є спробою показати та побачити місто через досвід окремих його мешканців. Саме через людей «говорять» інститути і організації, міський ландшафт і його непомітні зміни, через них проходять доленосні політичні рішення та економічні експерименти, зміни кордонів та систем, різні дискурсивні рамки і «режими правди», домінуючі та контрнаративи, творячи унікальну розповідь унікальної людини.

Проект «М(ої) Розповіді» є продовженням і розширенням досліджень, які реалізовувалися у Центрі раніше і плануються до реалізації у майбутньому. Він включає матеріали наступних проектів:

«Львів у ХХ столітті: історія однієї вулиці» досліджував історію вулиці Богомольця (до того – вулицю Асника і Пергенґассе) заснованої на початку ХХ століття через призму індивідуальних історій сучасних мешканців та поєднував їх з матеріалами про історію кожної будівлі. Керівник проекту – Галина Боднар. Дослідження про історію архітектури вулиці здійснили Ігор Жук та Христина Харчук.

 «Кастелівка: будинки та мешканці» показує особисті історії сучасних мешканців однієї з найбільш знаних віллових дільниць Львова. Реалізація усноісторичної частини проекту – Галина Боднар. Проект поєднується з дослідженням забудови цієї престижної частини міста, розпочатої наприкінці ХІХ - початку ХХ століття , яке здійснив Ігор Жук.

«Пошуки дому у повоєнному Львові: досвід Підзамче 1944–1960», в рамках якого було зібрано особисті досвіди сучасних мешканців старої індустріальної дільниці міста, яка була частиною гетто у часі Другої світової війни. Координатор проекту – Андрій Бондаренко.

«Кінотеатри та кіноклуби Львова» – усноісторичне дослідження кіноландшафту Львова та середовища «кіноклубників», яке, окрім збору інтерв’ю, також передбачало вивчення функціонування системи кінотеатрів. Збір інтерв’ю здійснювати Оксана Лепак і Наталя Отріщенко, історичне дослідження реалізувала Оксана Лепак.

«Мистецьке місто і міське мистецтво: Театри Львова після 1945 року» – проект, присвячений виявленню особливостей театрального життя у Львові через призму історій його творців та учасників. З представниками творчого, адміністративного і технічного складу театрів розмовляли Марія Антонюк і Наталя Отріщенко, збір візуальних матеріалів здійснювала Марія Антонюк.

 «Творчі спільноти Львова» – проект, скерований на дослідження впливу середовищ, просторів та контекстів на виробництво і застосування знання та на прояви творчості у період 1970–1980-их років, з акцентом на людських угрупованнях – «тусовках». Керівник проекту – Богдан Шумилович. Збір інтерв’ю – Наталя Отріщенко і Богдан Шумилович.

Усі зібрані в результаті реалізації проектів усні свідчення зберігаються в архівній збірці Центру міської історії і є надбанням як наукової спільноти, так і ширшої громадськості. Щоб отримати доступ до матеріалів інтерв’ю, дослідник має ознайомитися з відповідними нормами, що регулюють конфіденційність інформації, та підписати інформовану згоду.

"Голоси спротиву та надії"

«Голоси спротиву та надії: Київ-Львів-Харків» – це документація досвідів, постав, мотивацій та очікувань учасників Євромайданів. Розмови проводились на Майданах Києва, Львова та Харкова у грудні 2013 р. та лютому 2014 р. Оскільки цей протест також викликав значний резонанс за кордоном, декілька інтерв’ю було проведено із учасниками Євромайданів у Польщі (Варшава, Люблін). Вибірка дослідження  не є репрезентативною, проте намагається передати специфіку протестної ситуації кожного міста та провести інтерв’ю з людьми різного віку і статі, котрі представляють різноманітні групи протестувальників. Запитання стосувалися досвіду та форм участі у Євромайдані та схожих акціях, мотивацій та емоційних переживань, важливості тих чи інших місць, оцінки гасел, міркувань про євроінтеграцію та європейські цінності, а також сподівань на майбутнє. Колекція інтерв’ю «Голоси супротиву та надії: Київ-Львів-Харків» згодом буде розміщена на сторінці проекту «М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди». Доступ до бази інтерв’ю можуть отримати науковці, культурні діячі, мистці, громадські активісти, а також зацікавлена громадськість.

Керівники проекту «Голоси спротиву та надії»: Анна Сусак, Наталія Отріщенко.

 

  Останні матеріали:

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history
Нотатки до підсумків Другого міжнародного освітнього проекту в Берліні «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»
Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history
Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»
Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини
  Найбільше читають:

Вільча - переселене село
В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії