Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди

http://www.lvivcenter.org/uk/ust/about/

«М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди» – це архів інтерв’ю та розмов, зібраних в рамках різних проектів реалізованих у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів). Мета цього зібрання – зберегти та зробити доступними для дослідників та усіх зацікавлених спогади та міркування мешканців Львова, а також розширити використання цього типу джерел у вивченні міської історії як Львова, так і інших міст регіону. Проект спрямований на створення цифрового ресурсу для осіб, які зацікавлені в різних аспектах повсякденного життя міста і які працюють з усною історією та інформацією, отриманою із глибинних інтерв’ю. Цей проект є спробою показати та побачити місто через досвід окремих його мешканців. Саме через людей «говорять» інститути і організації, міський ландшафт і його непомітні зміни, через них проходять доленосні політичні рішення та економічні експерименти, зміни кордонів та систем, різні дискурсивні рамки і «режими правди», домінуючі та контрнаративи, творячи унікальну розповідь унікальної людини.

Проект «М(ої) Розповіді» є продовженням і розширенням досліджень, які реалізовувалися у Центрі раніше і плануються до реалізації у майбутньому. Він включає матеріали наступних проектів:

«Львів у ХХ столітті: історія однієї вулиці» досліджував історію вулиці Богомольця (до того – вулицю Асника і Пергенґассе) заснованої на початку ХХ століття через призму індивідуальних історій сучасних мешканців та поєднував їх з матеріалами про історію кожної будівлі. Керівник проекту – Галина Боднар. Дослідження про історію архітектури вулиці здійснили Ігор Жук та Христина Харчук.

 «Кастелівка: будинки та мешканці» показує особисті історії сучасних мешканців однієї з найбільш знаних віллових дільниць Львова. Реалізація усноісторичної частини проекту – Галина Боднар. Проект поєднується з дослідженням забудови цієї престижної частини міста, розпочатої наприкінці ХІХ - початку ХХ століття , яке здійснив Ігор Жук.

«Пошуки дому у повоєнному Львові: досвід Підзамче 1944–1960», в рамках якого було зібрано особисті досвіди сучасних мешканців старої індустріальної дільниці міста, яка була частиною гетто у часі Другої світової війни. Координатор проекту – Андрій Бондаренко.

«Кінотеатри та кіноклуби Львова» – усноісторичне дослідження кіноландшафту Львова та середовища «кіноклубників», яке, окрім збору інтерв’ю, також передбачало вивчення функціонування системи кінотеатрів. Збір інтерв’ю здійснювати Оксана Лепак і Наталя Отріщенко, історичне дослідження реалізувала Оксана Лепак.

«Мистецьке місто і міське мистецтво: Театри Львова після 1945 року» – проект, присвячений виявленню особливостей театрального життя у Львові через призму історій його творців та учасників. З представниками творчого, адміністративного і технічного складу театрів розмовляли Марія Антонюк і Наталя Отріщенко, збір візуальних матеріалів здійснювала Марія Антонюк.

 «Творчі спільноти Львова» – проект, скерований на дослідження впливу середовищ, просторів та контекстів на виробництво і застосування знання та на прояви творчості у період 1970–1980-их років, з акцентом на людських угрупованнях – «тусовках». Керівник проекту – Богдан Шумилович. Збір інтерв’ю – Наталя Отріщенко і Богдан Шумилович.

Усі зібрані в результаті реалізації проектів усні свідчення зберігаються в архівній збірці Центру міської історії і є надбанням як наукової спільноти, так і ширшої громадськості. Щоб отримати доступ до матеріалів інтерв’ю, дослідник має ознайомитися з відповідними нормами, що регулюють конфіденційність інформації, та підписати інформовану згоду.

"Голоси спротиву та надії"

«Голоси спротиву та надії: Київ-Львів-Харків» – це документація досвідів, постав, мотивацій та очікувань учасників Євромайданів. Розмови проводились на Майданах Києва, Львова та Харкова у грудні 2013 р. та лютому 2014 р. Оскільки цей протест також викликав значний резонанс за кордоном, декілька інтерв’ю було проведено із учасниками Євромайданів у Польщі (Варшава, Люблін). Вибірка дослідження  не є репрезентативною, проте намагається передати специфіку протестної ситуації кожного міста та провести інтерв’ю з людьми різного віку і статі, котрі представляють різноманітні групи протестувальників. Запитання стосувалися досвіду та форм участі у Євромайдані та схожих акціях, мотивацій та емоційних переживань, важливості тих чи інших місць, оцінки гасел, міркувань про євроінтеграцію та європейські цінності, а також сподівань на майбутнє. Колекція інтерв’ю «Голоси супротиву та надії: Київ-Львів-Харків» згодом буде розміщена на сторінці проекту «М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди». Доступ до бази інтерв’ю можуть отримати науковці, культурні діячі, мистці, громадські активісти, а також зацікавлена громадськість.

Керівники проекту «Голоси спротиву та надії»: Анна Сусак, Наталія Отріщенко.

 

  Останні матеріали:

Наукова конференція "Усна історія і політичний ангажемент: (а)політичність усноісторичних досліджень у сучасній Україні"
Архів усних історій Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків)
Центр усної історії при лабораторії соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
Усноісторичні проекти науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Навчальна лабораторія «Центр усної історії» при кафедрі новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  Найбільше читають:

В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
Call for papers "GALICIA IN MOTION‐ PERCEPTIONS, ENCOUNTERS, ENTANGLEMENTS". Deadline: 15 September 2014
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії