Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
  Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
  Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
  Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
 

 

     
 

 

Українська асоціація усної історії

та

Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

 

 

за підтримки

 

кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна)

департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада)

та Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна)

 

запрошують до участі в науковій конференції

 

“УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН: СОЦІАЛЬНІ КОНТЕКСТИ, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ, АКАДЕМІЧНІ СТАНДАРТИ”

 

Харків, 1-2 грудня 2016

 

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

(pdf.-файл для завантаження)

 

1 грудня, четвер

Засідання відбуватимуться у приміщенні хабу соціальної активності "Студія 42",  м. Харків, майдан Конституції, Палац праці, 7й під’їзд, 2 поверх (вхід з боку вул. Квітки-Основ’яненка)

 

09:00–09:30 Реєстрація

09:30–10:00 Відкриття конференції

10:00–11:00 Пленарне засідання

Модераторка: Оксана Кісь

Гелінада Грінченко (Харків, Україна) “Усна історія в епоху змін: 10 років УАУІ”

Наталія Ханенко-Фрізен (Саскатун, Канада)“Усна історія та перезавантаження нації: політика "правди та примирення" в Канаді (2008-)”

Robert van Voren (Kaunas, Lithuania) “The incomplete past: recovering the history of political abuse of psychiatry in the USSR through oral history”

 

 

11:00–11:30 Перерва на каву

 

 

11:30–13:00 Ранкова сесія (1)

Панель 1. Політика пам’яті у дзеркалі усноісторичної розповіді: герої і жертви мовчання

Модераторка: Гелінада Грінченко

Ярослав Борщик (Київ, Україна) «Політична складова та усноісторична ініціатива в дослідженнях проблематики «Волинь 1943»

Оксана Хом’як (Київ, Україна) «Глорифікація та віктимізація: репрезентація досвіду Другої світової війни ветеранами 14-ої дивізії Ваффен СС «Галичина»

Марта Гавришко (Львів, Україна) «Наративи про насильство: чому, про що, і як говорять/мовчать жінки»

Аліна Добошевська (Краків, Польща) «Коли історія прискорює... соціальна відповідальність неурядових організацій в проектах усної історії»

 

 

13:00–14:00  Обід

 

 

14:00 — 16:00  Денна сесія (ПАРАЛЕЛЬНІ ПАНЕЛІ 2/3)

Панель 2. Колективна травма як особиста історія: проговорення болю

Модератор: Тарас Нагайко

Віталій Огієнко (Київ, Україна) «Defining the historical trauma of Holodomor in the testimonies of Oral history project of the Commission on the Ukraine Famine»

Микола Бривко (Київ, Україна) «Чорнобильська трагедія у спогадах учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (на прикладі спогадів ліквідаторів – мешканців Донеччини)»

Вікторія Науменко (Харків, Україна) «Територія безумовного відселення: спогади переселенців із Чорнобильської зони при відвідуванні свого покинутого селища»

Світлана Телуха (Харків, Україна) «Жіноча пам’ять про Чорнобиль: на основі записів інтерв’ю ліквідаторок та евакуйованих»

 

Панель 3. Пережити СРСР: будні і свята радянської людини

Модераторка: Галина Боднар

Оксана Годованська (Львів, Україна)«Соціотехніка радянського дозвілля: на основі усних історій сільських вчителів»

Людмила Крива (Умань, Україна) «Побут та дозвілля населення міст центрально-го регіону України на матеріалах усноісторичних досліджень»

Тіна Полек (Київ, Україна) «Усні свідчення про психологічні механізми пристосування людини до життя в тоталітарній державі»

Олена Соболєва (Київ, Україна) «Радянське минуле української науки в спогадах вчених зоологів»

Андрій Пикало (Харків, Україна) «Оцінки радянського минулого в усних історіях про Голокост в Україні»

 

 

16:00–16:30  Перерва на каву

 

 

16:30–18:00  Вечірня сесія (ПАРАЛЕЛЬНІ ПАНЕЛІ 4/5)

Панель 4. Топоси пам’яті: локальні усноісторичні проекти

Модераторка: Олена Лукачук

Сергій Білівненко (Запоріжжя, Україна) «Проект «Усна історія Степової України»

Тарас Нагайко (Переяслав-Хмельницький, Україна) «10 РОКІВ НА НИВІ УСНОЇ ІСТОРІЇ (про діяльність навчально-наукового центру усної історії ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»)»

Наталія Бойко (Бережани, Україна) «Проект «Локальна історія» як один із напрямів науково-дослідної роботи Бережанського краєзнавчого музею»

Євген Луньо (Львів, Україна) «Реалізація проекту «Яворівщина у повстанській боротьбі. Розповіді учасників та очевидців»: результати, проблеми, перспективи»

 

 

Панель 5. Навчаючи спогадами: усна історія як освітній інструмент

Модераторка: Наталія Зіневич

Юрій Волошин (Полтава, Україна) «Українсько-чеський проект «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі»: спроба попереднього аналіз»

Людмила Дух (Харків, Україна) «Навчальні умови впровадження методу усної історії у вивченні шкільного курсу історії в ЗНЗ»

Андрій Котенко (Зміїв, Україна) «Усна історія в школі: досвід учнівських проектів з локальної історії»

Вікторія Круглова (Харків, Україна) «Відеоісторія: Університет у моєму житті»: спогади відомих випускників Харківського університету повоєнних років»

 

 

18:00–18:30 Перерва на каву

 

 

18:30–20:00– круглий стіл

Вихід за межі аудиторії: усноісторичні проекти у міському просторі

Модераторка: Наталя Отріщенко

Світлана Арабаджи (Маріуполь, Україна), історикиня, організаторка музею освіти

Сашко Брама (Львів, Україна), режисер, драматург, автор проектів «Осінь на Плутоні», «Диплом», «R+J»"

Тарас Грицюк (Рівне-Київ, Україна), історик, громадський активіст, один із організаторів «Студій живої історії»

Наталя Отріщенко (Львів, Україна), соціологиня, координаторка проектів у Центрі міської історії

Дискутантка-коментаторка: Тіна Полек (Київ, Україна), етнографиня, дослідниця міста

 

 

20:00–21:30 Фуршет

 

 

2 грудня, п’ятниця

Засідання відбуватимуться у приміщенні Чорнобильської історичної майстерні («Харківська міська громадська організація «Союз Чорнобиль»), розташованої за адресою: м. Харків, вул. Багалія, 1 (колишня вул. Фрунзе)

 

9:30–11:00 Ранкова сесія (6)

Панель 6. Інтерв’ю як метод і джерело: творення, аналіз, використання

Модераторка: Наталія Отріщенко

Альберт Венгер (Дніпро, Україна) «Люди і речі: комемораційні особливості предметів та їх класифікація (за матеріалами усних історій)»

Оксана Даниленко (Харків, Україна) «Роль сюжетов устной истории в выявлении лингвоконфликтологических маркеров социокультурных идентичностей»

Юлія Голоднікова (Київ, Україна) «Modern Ukrainian Drama: «Narrative Fetishism» and «The Work of Mourning»

 

 

11:00–11:30 Перерва на каву

 

 

11:30–13:00  Ранкова сесія (7)

Панель 7. Іншість на мапах пам’яті: (не)проявлена суб’єктність

Модераторка: Марта Гавришко

Наталія Зіневич (Київ, Україна) «Інструментарій усної історії і розвиток ромських студій в Україні»

Галина Боднар (Львів, Україна)«(Не)наша пам’ять: образ єврея і поляка в свідомості сучасних мешканців Львова (на матеріалах усної історії)»

Ганна Скорейко (Чернівці, Україна) «Втрачене сусідство: сільське єврейство міжвоєнного часу в пам’яті буковинського населення»

Світлана Одинець (Львів, Україна) «Жінки, які мігрують: нові суб’єкти історії Центрально-Східної Європи останнього 25-ліття»

 

 

13:00–14:00 Обід

 

 

14:00–16:00  Денна сесія (8)

Панель 8. “Незакінчене минуле” в усній розповіді: виклики Революції Гідності і АТО

Модератор: Юрій Волошин

Тетяна Цимбал (Кривий Ріг, Україна) «Колективна та індивідуальна пам’ять в усних історіях учасників Революції Гідності”»

Тетяна Привалко (Київ, Україна) «Майдан в усних свідченнях митців: оповідь, досвід, творча рефлексія»

Олена Лукачук (Львів, Україна) «Символи моєї роботи протягом останніх трьох років: запах пороху, крові, стерильного бинту, а також очі хлопців, які прагнуть жити»: про війну у тилу й на передовій (за матеріалами спогадів медичних працівників та пацієнтів, зібраних у 2015–2016 рр.)»

Михайло Павленко (Запоріжжя, Україна) «Досвід усноісторичного дослідження сучасної російсько-української війни (2014–2016 рр.)»

Владислав Мороко (Запоріжжя, Україна) «Усна історія війни на Сході України: між воєнними реаліями та науковою об’єктивністю»

16:00–16:30 перерва на каву

 

16:30–18:00 Закриття конференції

 

  Останні матеріали:

Проект “Вільча - переселене село”
Усна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії
Світлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості"
Юрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше"
Міжнародна наукова конференція "УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН: СОЦІАЛЬНІ КОНТЕКСТИ, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ, АКАДЕМІЧНІ СТАНДАРТИ"
  Найбільше читають:

В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
Call for papers "GALICIA IN MOTION‐ PERCEPTIONS, ENCOUNTERS, ENTANGLEMENTS". Deadline: 15 September 2014
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії