Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

Вільча - переселене село

Вільча - переселене село З 02 по 11 вересня 2017 р. відбулася перша частина спільного проекту Чорнобильської історичної майстерні, Рурського університету у Бохумі (Німеччина) та Української асоціації усної історії «Вільча – переселене село». Проект ставить собі за мету дослідити досвід переселення із Чорнобильської зони відчуження та Донбасу і Криму. Фокусом польових досліджень було обрано смт Вільча Вовчанського району Харківської області, яке було засновано у 1992 для прийняття переселенців смт Вільча Поліського району Київської області та людей із інших населених пунктів, які опинилися у Чорнобильскій зоні відчуження.

Читати даліУчасть УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області

Участь УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області Упродовж 2017 р. Українська Асоціація усної історії виступає партнеркою німецького проекту, присвяченого розвитку дружби та співробітництва між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина та райцентром Кобеляки Полтавської області. Важливою частиною проекту є інтерв’ю з колишніми примусовими робітницями, як і питання колишніх українських остарбайтерів з Полтавщини загалом, адже саме ця тематика слугувала вихідним пунктом в історії стосунків між двома містами. Результатом проекту стане фільм, над яким працює німецький режисер Маркус Вельш, та який має вийти німецькою та українською мовами наприкінці наступного 2018 року.

Читати даліУсна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії

Усна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії Олена Лукачук: "Успішним результатом роботи чи не кожного академічного осередку залишається проведення наукових форумів та видання фахової літератури. 2016 рік став підсумком десятилітньої роботи Української асоціації усної історії, що завершився проведенням міжнародної наукової конференції «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». За сприянням Української асоціації усної історії, Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада), Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна) та Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна) захід відбувся, як і десять років тому, в м. Харкові".

Читати даліСвітлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості"

Світлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості". Роздуми Світлани Одинець, опубліковані в інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 13-14, 37.

Читати даліЮрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше"

Юрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше". Інтерв'ю Юрія Волошина інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 8-11.

Читати даліДля кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі

Для кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі 2-3 березня у Марбурзі (земля Гессен) Інститут Гердера та Німецька асоціація з історичних досліджень Східної Європи провели наукову конференцію “Між розбіжними наративами та національною лояльністю: Усна історія і політика пам'яті у Східній Європі.” Дводенна зустріч об’єднала дослідників та дослідниць з Німеччини, Польщі, Білорусі, Росії, Ізраїлю, США та Великої Британії, а представництво України було на ній одним із найчисельніших – свої ідеї презентували Микола Боровик з КНУ ім. Тараса Шевченка / Мюнхенського університету, Віталій Огієнко з Українського інституту національної пам’яті, Наталія Отріщенко з Центру міської історії та Дарія Цимбалюк, котра зараз навчається в університеті Единбургу.Заочно до роботи також була залучена Юлія Голоднікова – вона ознайомила учасників та учасниць із своїм текстом про документальну драму, яка базується на усних розповідях та проблематизує громадянську, етнічну та політичну ідентичності в сучасній Україні.

Читати далі«УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН» – виклики академічності та публічності

«УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН» –  виклики академічності та публічності Тіна Полек: 1-2 грудня 2016 р. у м. Харкові відбувся один з найбільш нестандартних і очікуваних історичних заходів в Україні – Міжнародна наукова конференція «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». Цьогорічна конференція стала підсумковою і ювілейною, адже вже десятий рік поспіль Українська асоціація усної історії влаштовує, за влучним висловом Н. Отріщенко, «справжнє інтелектуальне свято», об’єднане навколо, на перший погляд, вузької, а насправді надзвичайно широкої ділянки усної історії.

Читати даліУсна історія в сучасній Україні: здобутки і виклики часу

Усна історія в сучасній Україні: здобутки і виклики часу Оксана Кісь: 1-2 грудня 2016 у Харкові відбулася міжнародна наукова конференція “Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти”, організована Українською асоціацією усної історії у співпраці з кафедрою українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна), департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада) та Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна).

Читати даліУсна історія в епоху змін: виклики нових форматів

Усна історія в епоху змін: виклики нових форматів Наталія Отріщенко: 1-2 грудня 2016 року у Харкові відбулось справжнє інтелектуальне свято – ювілейна конференція Української асоціації усної історії «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». Проведення цієї події стало можливим завдяки підтримці кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центру міської історії, департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету, Чорнобильської історичної майстерні та Студії 42.

Читати даліУ ПОШУКАХ СПІЛЬНИХ ПІДХОДІВ ДО УСНОІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ (З ГОЛОВНОГО НА МЕТОДОЛОГІЧНОМУ СЕМІНАРІ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «МАЙДАН: УСНА ІСТОРІЯ»)

У ПОШУКАХ СПІЛЬНИХ ПІДХОДІВ ДО УСНОІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ  (З ГОЛОВНОГО НА МЕТОДОЛОГІЧНОМУ СЕМІНАРІ  УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «МАЙДАН: УСНА ІСТОРІЯ») Спершу задум проекту «Майдан: усна історія», про роботу над яким вже згадувалось на сайті Української асоціації дослідників усної історії, полягав у вивченні столичного Майдану за методиками усної історії та візуальної антропології. Розпочавши роботу, співробітники Українського інституту національної пам’яті (далі УІНП) переконались, що Революція гідності творилась всією країною і в кожному її регіоні від Чернівців та Львова до Кривого Рогу й Донецька мешкають її учасники і герої, життєві історії яких необхідно зберегти для нащадків.

Читати далі
  Останні матеріали:

Архів усних історій Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків)
Центр усної історії при лабораторії соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
Усноісторичні проекти науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Навчальна лабораторія «Центр усної історії» при кафедрі новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Усноісторичні проекти Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», м. Львів
  Найбільше читають:

В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
Call for papers "GALICIA IN MOTION‐ PERCEPTIONS, ENCOUNTERS, ENTANGLEMENTS". Deadline: 15 September 2014
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії