Новини
  Анонси/оголошення

Конференції УАУІ

Академічне життя

Нові книжки

 
Публікації
  За участі/підтримки УАУІ

Публікації членів УАУІ

Усні історії

Практикум

 
Проекти
  За участі/підтримки УАУІ

Проекти членів УАУІ

Центри усної історії

 
  Буськ-Красне

Бердичів

Київ

Тернопіль

Львів

 
Члени
  Члени Асоціації

Статут

Форма заяви

 
Ресурси
  Асоціації усної історії

Бібліографія

Етика і копірайтинг

Цитатник

 
  Знайдіть нас у Facebook
 
  Карта сайту

 

Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»

Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання» Впродовж 25-30 червня 2019 року у Гданську (Польща) проходив Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання». Організаторами виступили Міжнародний освітній центр у Дортмунді (IBB Dortmund), Мінський міжнародний освітній центр ім. Й. Рау (IBB Мінськ) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини спільно з партнерами – Українською асоціацією усної історії, Фондом розвитку Брестської фортеці (Білорусь), Фондом «Голокост» (Росія). До участі в освітній поїздці було запрошено молодих істориків, вчителів, представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, Німеччини та України.

Читати даліЛітня школа «Усна історія», 8-14 липня 2018 року с. Яблуниця, Івано-Франківська область, Україна

Літня школа «Усна історія», 8-14 липня 2018 року с. Яблуниця, Івано-Франківська область, Україна З 8 по 14 липня у підніжжя Ґорґан (Українські Карпати) за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів відбулась літня школа з усної історії. Її організаторами виступили чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (Asociace pro mezinárodní otázky, АМО) та Українська асоціація усної історії. Учасниками школи стали учителі історії (по 10 осіб) з України та Білорусі, які у своїй роботі використовують метод усної історії. Лекції та воркшопи проводили чеські, польські та словацькі науковці. Літня школа стала своєрідним підсумком проекту «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі», що реалізується в Україні АМО за підтримки МЗС Чеської Республіки починаючи з 2014 р.

Читати даліВільча - переселене село

Вільча - переселене село З 02 по 11 вересня 2017 р. відбулася перша частина спільного проекту Чорнобильської історичної майстерні, Рурського університету у Бохумі (Німеччина) та Української асоціації усної історії «Вільча – переселене село». Проект ставить собі за мету дослідити досвід переселення із Чорнобильської зони відчуження та Донбасу і Криму. Фокусом польових досліджень було обрано смт Вільча Вовчанського району Харківської області, яке було засновано у 1992 для прийняття переселенців смт Вільча Поліського району Київської області та людей із інших населених пунктів, які опинилися у Чорнобильскій зоні відчуження.

Читати даліУчасть УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області

Участь УАУІ у зйомках документального фільму про історію та партнерство між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина, та райцентром Кобеляки Полтавської області Упродовж 2017 р. Українська Асоціація усної історії виступає партнеркою німецького проекту, присвяченого розвитку дружби та співробітництва між містами Зінген (Хоентвіль), Німеччина та райцентром Кобеляки Полтавської області. Важливою частиною проекту є інтерв’ю з колишніми примусовими робітницями, як і питання колишніх українських остарбайтерів з Полтавщини загалом, адже саме ця тематика слугувала вихідним пунктом в історії стосунків між двома містами. Результатом проекту стане фільм, над яким працює німецький режисер Маркус Вельш, та який має вийти німецькою та українською мовами наприкінці наступного 2018 року.

Читати даліУсна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії

Усна історія та гуманітаристика: з досвіду діяльності Української асоціації усної історії Олена Лукачук: "Успішним результатом роботи чи не кожного академічного осередку залишається проведення наукових форумів та видання фахової літератури. 2016 рік став підсумком десятилітньої роботи Української асоціації усної історії, що завершився проведенням міжнародної наукової конференції «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». За сприянням Української асоціації усної історії, Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада), Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна) та Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна) захід відбувся, як і десять років тому, в м. Харкові".

Читати даліСвітлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості"

Світлана Одинець: "Суб'єктивність усної історії: сила в слабкості". Роздуми Світлани Одинець, опубліковані в інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 13-14, 37.

Читати даліЮрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше"

Юрій Волошин: "Історик не може нічого передбачити, він може лише пояснити, чому сталося так, а не інакше". Інтерв'ю Юрія Волошина інформаційному культурно-політичному місячнику для українців у Чехії, Польщі та Словаччині "Український журнал", №№ 11-12 (110), 2016, С. 8-11.

Читати даліДля кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі

Для кого і для чого усна історія? Огляд конференції у Марбурзі 2-3 березня у Марбурзі (земля Гессен) Інститут Гердера та Німецька асоціація з історичних досліджень Східної Європи провели наукову конференцію “Між розбіжними наративами та національною лояльністю: Усна історія і політика пам'яті у Східній Європі.” Дводенна зустріч об’єднала дослідників та дослідниць з Німеччини, Польщі, Білорусі, Росії, Ізраїлю, США та Великої Британії, а представництво України було на ній одним із найчисельніших – свої ідеї презентували Микола Боровик з КНУ ім. Тараса Шевченка / Мюнхенського університету, Віталій Огієнко з Українського інституту національної пам’яті, Наталія Отріщенко з Центру міської історії та Дарія Цимбалюк, котра зараз навчається в університеті Единбургу.Заочно до роботи також була залучена Юлія Голоднікова – вона ознайомила учасників та учасниць із своїм текстом про документальну драму, яка базується на усних розповідях та проблематизує громадянську, етнічну та політичну ідентичності в сучасній Україні.

Читати далі«УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН» – виклики академічності та публічності

«УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН» –  виклики академічності та публічності Тіна Полек: 1-2 грудня 2016 р. у м. Харкові відбувся один з найбільш нестандартних і очікуваних історичних заходів в Україні – Міжнародна наукова конференція «Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти». Цьогорічна конференція стала підсумковою і ювілейною, адже вже десятий рік поспіль Українська асоціація усної історії влаштовує, за влучним висловом Н. Отріщенко, «справжнє інтелектуальне свято», об’єднане навколо, на перший погляд, вузької, а насправді надзвичайно широкої ділянки усної історії.

Читати даліУсна історія в сучасній Україні: здобутки і виклики часу

Усна історія в сучасній Україні: здобутки і виклики часу Оксана Кісь: 1-2 грудня 2016 у Харкові відбулася міжнародна наукова конференція “Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти”, організована Українською асоціацією усної історії у співпраці з кафедрою українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, Україна), департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету (м. Саскатун, Канада) та Чорнобильської історичної майстерні (м. Харків, Україна).

Читати далі
  Останні матеріали:

Перший міжнародний історичний хакатон #Hack4history
Міжнародний освітній проект «Історичні наративи та мультиперспективність. Друга світова війна: про оповідання та мовчання»
Міжнародна освітня поїздка до Берліну для молодих істориків, педагогів і представників сфери історичної освіти з Білорусі, Росії, України і Німеччини
Міжнародна освітня поїздка до Гданська
Obertyn, Обертин, אבערטין – opowieści o życiu miasteczka / оповіді про життя містечка
  Найбільше читають:

Вільча - переселене село
В горах Афгана… / Н. В. Бривко (вступ. сл.). – Донецк: ООО «Східний видавничий дім», 2014. – 274 с.
Джерела пам’яті. Історико-краєзнавчий альманах. Випуск 3: «Та не дарма були ми на землі…»
Wiktoria Kudela-Świątek. Odpamiętane: o historii mówionej na przykładzie narracji kazachstańskich Polaków o represjach na tle narodowościowym i religijnym. Kraków: Universitas 2013, 372 pp. + CD
A Research Introduction to the Holocaust in the Soviet Union
  Резерв

Підписатися на новини
Задати питання
Висловити свою думку
 

  Copyright © Українська асоціація усної історії